עכשיו גם facebook.co.il שייך לפייסבוק

הבעלים הקודמים סירב להצעת פייסבוק לתשלום 3,000 דולר על שם המתחם. כעת החליט הגוף ליישוב מחלוקות של איגוד האינטרנט כי השם יועבר יועבר לידי הרשת ללא תשלום

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עודד ירון

שם המתחם facebook.co.il יועבר לידי חברת פייסבוק העולמית תוך 30 יום, כך הוחלט במנגנון ליישוב המחלוקות שמפעיל איגוד האינטרנט הישראלי (ILDRP).

כשפייסבוק פנתה לעו"ד גל אראל, שרכש את הדומיין ב-2006 בדרישה לקבלת הדומיין. בהודעת הבוררות צויין כי האתר לא היה פעיל במיוחד והכיל בעיקר לינקים לארגוני צדקה, ובעבר הוא הכיל קישורים מסחריים. אראל אמר להארץ כי השינוי בוצע לפני שנים, "ועל כל פנים הלינקים המסחריים שהיו שם הניבו שקלים בודדים שיועדו גם הם לתרומות".

אראל הסכים להעביר אותו לפייסבוק תמורת 10,000 דולר, בעוד שהרשת החברתית הציעה 3,000 דולר. כאשר הוא הציע לרדת ל-8,000 דולר, פייסבוק סירבה ופנתה לבוררות. בעקבות ההחלטה, אראל לא יקבל תשלום על הדף.

הרכב הבוררים קבע כי "יש אינדיקציות ברורות ביחס לזכויות העותרת בשם המתחם וכי 'facebook' הוא סימן מסחר מוכר היטב בישראל ובעולם והוא מזוהה מאוד עם שירותי הרשת החברתית של העותרת".

מארק צוקרברגצילום: רויטרס

בנוסף, קבעו הבוררים כי לארגוני הצדקה אין נגיעה או קשר לשם Facebook, לא מבחינה שמית ולא במהות העשייה שלו, ולא הוכחה זיקה שתצדיק את השימוש בשם המסחרי של חברת Facebook העולמית.

מאראל נמסר בתגובה להחלטה כי "ניתן לקבל יותר מרמז על אופן התנהלות חברה שבסדרי העדיפויות שלה בחרה דווקא להילחם באתר שפעל ללא מטרות רווח להשגת מטרות פילנטרופיות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ