באנונימוס שוב מאיימים לתקוף את ישראל

סרטון שפורסם ביוטיוב ועמוד בפייסבוק מאיים במתקפה חדשה ב-25 במאי; על הכוונת אתרי הממשלה ושרתי ה-DNS הישראליים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

גורמים המזדהים כקשורים לקבוצת אנונימוס שוב מאיימים בתקיפת סייבר של ישראל, כך דווח בבלוג middleeast-internet-monitor.com.

בסרטון שהועלה ב-9 במאי, הם מאיימים לחזור ולתקוף את ישראל במה שהם מכנים השלב השני של מתקפת הסייבר. בסרטון החדש נאמר באנגלית עילגת כי השלב השני במתקפה יוצא לדרך, מפני שישראל המשיכה באלימות ובשל פגיעה במסגד אל אקצה.

"ה-7 באפריל היה יום בלתי נשכח עבורכם, והעולם ידע שאנחנו הכוח. אתם מפחדים אבל בחרתם להמשיך באלימות שלכם. הבטחתם לענות למתקפות שלנו וזה היה עלבון לאנונימוס, אבל נתנו לכם הזדמנות לענות... ומה שרציתם זה לעשות צרות ביחסים עם העמים המוסלמים".

בנוסף, נפתח בפייסבוק אירוע המזמין משתתפים להתקפה.בדף מסביר גולש בעל שם המשתמש Ã Màn Mûst Fîght, כי הם מתכננים הפעם לבצע מתקפות DDoS על שרתי ה-DNS הישראלים ועל אתרי ממשלה. לדבריו, גם מתקפה זו היא רק יריית פתיחה למתקפה גדולה ממנה.

מתקפות DDoS (מניעת שירות מבוזרת), הן שם כולל לסוגים רבים שתקיפות שמסתכמות בסופו של דבר בהפצצה של אתרים במידע רב שגורם להפלתם.

תפקידם של שרתי ה-DNS ברחבי האינטרנט הוא לתרגם את הכתובות השמיות של אתרים (לדוגמא www.haaretz.co.il) לכתובות IP (במקרה זה - 82.166.201.146).

כזכור, המתקפה הקודמת שעוררה רעש רב בתקשורת גרמה לנזקים מינוריים בלבד, ובהם הפלה של אתרים שונים ופרסום פרטים של גולשים שנגנבו מאתרים בודדים, לצד רשימות ישנות. מומחים רבים התייחסו למתקפה כאל פעולת נפל ששימשה אימון מצוין של מערך הגנת הסייבר ותו לא. כמובן שלא מן הנמנע שהפעם יהיה מדובר בשיבוש משמעותי יותר, אבל רב הסיכוי שהפער בין הרטוריקה הבומבסטית והנזק בשטח יישאר בעינו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ