גרמן מציעה למגיבים בפייסבוק להפסיק להתלונן

מגיבים לסטטוס שרת הבריאות על חוק ברית הזוגיות זכו ממנה לתגובות הקוראות להם לצאת ולעבוד כדי להשיג את מטרותיהם

אנה בורד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אנה בורד

אפשר לומר שבמפלגת "יש עתיד" אוהבים מאד את הפייסבוק. ראש המפלגה, יאיר לפיד, מקפיד על כתיבת סטטוסים שלא אחת גם מסבכים אותו. תשאלו את ריקי כהן. עכשיו תורה של שרת הבריאות, יעל גרמן, לגרוף לא מעט תגובות לא אוהדות בכלל. לתגובות לסטטוס האחרון שלה הגיבה השרה בהצעה למי שמגיב לנסות ולטפל בבעיה בעצמו, מה שלא מצא חן בעייני הגולשים שחושבים שעל השרה לבצע את עבודת החקיקה ולא עליהם.

במוצאי שבת, פורסם בדף הפייסבוק של גרמן הסטטוס הבא: "נושא ברית הזוגיות מקודם בכמה מסלולים. יחד עם ח"כ רונן הופמן אנחנו תומכים ומקדמים את החוק שיאפשר חופש בחירה בסגנון ובדרך בה יבואו כל הזוגות בברית הזוגיות, זוגות הטרוסקסואלים והומוסקסואלים. אסור לקדם חוק המבדל את הקהילה ומאפשר רק להם לבוא בברית הזוגיות/נישואים אזרחיים. חוק כזה יבדל את ההומוסקסואלים משאר החברה ויחזיר את המלחמה על השוויון שנים לאחור .אחרי הכל שוויון הוא שוויון הוא שוויון בכל".

מתוך הפייסבוק של יעל גרמן, צילום מסך

אחד הכותבים, מיהר להגיב "רוצים נישואים אזרחיים נקודה ולכולם. די פילוסופיה וסטטוסים בפייס. תוציאו כבר חוק נמאס לחיות כמו בסעודיה, פשוט בושה למדינה". ואילו השרה גרמן, לא נשארה חייבת וקראה למגיב לצאת לעבוד כדי לממש את הצעתו: "ומה אתה מתכוון לעשות בנידון חוץ מלכתוב?, כדי לחוקק צריך רוב, לשם כך צריך תמיכה. אז צא לעבודה ותתחיל לדבר בעד וליצור דעת קהל שתביא לתמיכה בחוק". המגיב מצדו, ומגיבים רבים נוספים נדהמו מתגובתה של גרמן (או של מי שמפעיל את דף הפייסבוק שלה), והבהירו שמבחינתם, היא השרה ולכן היא זו שצריכה לעבוד.

הדיון הלך והתרחב וגלש גם לנושא חוק פיצוי נפגעי הירי בבר-נוער. גרמן ציינה שזה חוק חשוב וצריך לתמוך בו ואחד המגיבים כתב "ידה ידה ידה. מנסיון עבר, יש לי תחושה שגם הפעם הלהט"בים יושלכו מתחת לגלגלי האוטובוס, אחריהם הסטרייטים החילונים...". גם גם תגובתה של גרמן לא אחרה לבוא :"במקום לקטר, תרתם לקידום הנושא. זה לא יהיה קל, בלשון המעטה, אבל לדעתי יש רוב גם בציבור וגם בכנסת. צריך לעבוד קשה כדי לשכנע שיצביעו בעד, אם אתה שיך לאחד הארגונים המקדמים את הנושא צור קשר". גם את התשובה הזאת העקבים בפייסבוק לא אהבו. מגיבה אחת ציינה "ח"כ גרמן, עם כל הכבוד, תפקידנו כאזרחים בפייסבוק הוא לקטר, ותפקידך הוא להרתם לשינוי הנושא".

מתוך הפייסבוק של יעל גרמן, צילום מסך

אבל התגובה בדף הפייסבוק של גרמן שאולי גורמת להרמת הגבות הגבוהה ביותר בכל הסיפור הזה, היא התגובה לאחד הגולשים שכתב "פשוט מפלגת אכזבה". למשפט הזה, הגיב מי שמפעיל את דף הפייסבוק של שרת הבריאות כך: "אויויויויוי", שגררה צחוק, וסימני שאלה. "יעל, את לא שרה? מה זאת התגובה הזאת?" תהה אחד הגולשים.

מתוך הפייסבוק של יעל גרמן, צילום מסך

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ