מייסד The Pirate Bay נידון לשנתיים מאסר בגין האקינג

גוטפריד סוורטהולם ווארג שהוסגר לשוודיה מקמבודיה כדי לרצות מאסר על הפעלת אתר שיתוף הקבצים, הורשע בפריצה לחברה קבלנית של ממשלת שוודיה

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

בית משפט בשוודיה דן היום (חמישי) את גוטפריד סוורטהולם ווארג, ממייסדי אתר שיתוף הקבצים The Pirate Bay, לשנתיים מאסר בגין פריצה למחשבי חברת Logica המספקת שירותים לרשויות שוודיה ובגין העברות כספים לא חוקיות ברשת. וארג הכחיש את האישומים.

סוורטהולם ווארג הוסגר לשוודיה בשנה שעברה מקמבודיה לצורך ריצוי מאסר בן שנה על מעורבותו בניהול The Pirate Bay.

"הפריצה היתה מאוד נרחבת ומתקדמת טכנית", נמסר בהודעת בית המשפט המחוזי של מחוז נאקה. התוקף פגע במערכות מאוד רגישות". רשויות שוודיה אמרו כי הפורצים הצליחו להשיג מידע על כמה בני אדם שזהותם חסויה.

גוטפריד סוורטהולם וארג, בבית המשפטצילום: אי–פי

ממסמכי התביעה עולה עוד כי ווארג, אזרח שוודיה בן 28, הצליח להעביר 24 אלף קרונות דניות (4,300 דולר) ברשת, אבל גם ניסה בכמה מקרים שונים להעביר סכום כולל שעומד על 683 אלף יורו.

ווארג ושלושת המפעילים הנוספים של האתר נידונו ב-2009 לעונשי מאסר ולתשלום קנסות של 3.6 מיליון דולר בגין מעורבות בהפרת זכויות יוצרים. הארבעה ערערו על גזר הדין אולם ערעוריהם נדחו. וארג עצמו נמלט משוודיה והגיע לקמבודיה, שממנה הוסגר בשנה שעברה חזרה לארצו.

מעצרם של הארבעה והמשך המסע המשפטי נגד האתר לא מנע את המשך פעילותו.כיום הוא פועל מסן מרטן, אי בקריביים. לאחרונה הודיעו מפעילי האתר הנוכחיים כי בעקבות הרדיפות של ארגוני זכויות היוצרים וסוכנויות אכיפת החוק, הם מעבירים את שרתיהם לצפון קוריאה - הכרזה שספק אם יש מאחוריה משהו מלבד ניסיון התרסה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ