הקמפיין לימד גברים "הסלמה גופנית", ובקיקסטארטר התנצלו

קמפיין למדריך פיתוי לגברים ספג אש בעקבות המלצה להכריח נשים "להדוף ניסיונות מגע". בקיקסטארטר לא ביטלו אותו אבל הבטיחו שהוא יהיה האחרון

גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גרדיאן

אתר מימון ההמונים קיקסטארטר התנצל בפני המשתמשים ואסר על איסוף כסף ל"מדריכי פיתוי" בעקבות שערוריה שהתעוררה סביב קמפיין באתר. הסערה התעוררה סביב קמפיין בשם Above The Game (כך הוא נראה בארכיון האינטרנט), שגולשים טענו כי הוא מעודד תקיפות מיניות של  נשים.

הפרויקט ביקש לגייס אלפיים דולר דולר לספר ששמו A Guide to Getting Awesome with Women, אך הצליח להגיע ליותר מ-16 אלף. הסערה התעוררה סביב עצה שנתן פותח הקמפיין בנוגע ל"הסלמה גופנית" (לחצו לדיון ב-Reddit), ולפיה גברים צריכים להכריח נשים "להדוף את ניסיונות המגע שלכם", במהלך הדייט.

למרות מחאות ודרישות להסרת הפרויקט, קיקסטארטר לא עשתה זאת, אך בפוסט בבלוג של החברה היא התנצלה על כך. "הפוסטים פגעו באנשים רבים, ואנחנו בתוכם, ורבים ביקשו מאיתנו לבטל את הפרויקט. לא עשינו זאת. טעינו", נכתב בפוסט של קיקסטארטר. הם הסבירו כי הטעות נבעה מהיעדר זמן ונטייה שלה לתמוך ביוצרי הפרויקטים.

צילום מסך: ארכיון האינטרנט

"אנחנו חשים חובה כלפי הקהילה שלנו, ובמיוחד כלפי היוצרים, לטפל בחקירות כאלה בקפידה מאחר שביטול פרויקטים לא מותיר מרווח לטעות. צורת החשיבה הזו גרמה לנו לראות את העצים אבל לפספס את היער".

לאחר שהפרויקט מומן, קיקסטארטר מסרו כי הם לא יכולים לעשות דבר מלבד הסרת הדף שלו. מה שנותר הם לעשות הוא לאסור על פרויקטים למימון מרדיכי פיתוי ולתרום 25 אלף דולר לארגון RAINN שפועל נגד תקיפות מיניות.

"הרשו לנו להיות ברורים ב-100%: תוכן המקדם או מהלל אלימות נגד נשים או כל אחד אחר היה אסור מאז ומתמיד בקיקסטארטר. אם דף פרויקט כלל תוכן הסתה או תוכן פוגעני, אנחנו לא אישרנו אותו מלכתחילה", טענה החברה., שהוסיפה כי לא היתה מאשרת את התוכן שהעלה היוצר, קן הוינסקי.

הוא עצמו כבר הגיב לנושא בהודעה שהעלה לאתר Pastebin, ובה כתב שהוא מזועזע מהטענות שהספר שלו מקדם אונס. "אין דבר רחוק מהאמת. קומץ ציטוטים הוצאו מהקשרם והועלו בבלוג טאמבלר שרמס במשחק של טלפון שבור בעוד שכמעט אף אחד לא קרא את הגרסה המקורית".

הוינסקי הוסיף כי למעשה יש פרק שלם שמוקדש ליחסים בהסכמה שעליו הבלוגרים פסחו לגמרי בניסיון להשמיצו. הויסקי הוסיף כי הספר המוגמר יכלול גם פרק המוקדש לתקיפה מינית ואונס, ובו יסביר לגברים מה לא לעשות.

הכדור נמצא עכשיו במגרש שלו (שלא לדבר על 16 אלף דולר בחשבון הבנק). התרומה של קיקסטארטר ל-RAINN מאותת לו על נתיב יציאה אחד מהסבך, אבל הוא עדיין לא הבהיר מה כוונותיו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ