יום השנה למלחמת קוריאה נפתח במתקפות סייבר

60 שנה לאחר המתקפה האדירה של צפון, הותקף אתר משרד הנשיאות הדרום קוריאני, ובמקביל הותקפו אתרים בצפון קוריאה. מי אחראי? איש לא יודע

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

האקרים תקפו היום (שלישי) את אתר הבית הכחול, משכן הנשיאות של דרום קוריאה, ושורה של אתרים נוספים במדינה. לדברי סוכנות הידיעות הדרום קוריאנית יונהאפ, זהות התוקפים עדיין לא ידועה, אך הם טענו להשתייכות לאנונימוס. בנוסף הותקפו והופלו כמה אתרים בצפון קוריאה.

ביונהאפ ציינו כי בין היתר הותקפו אתרי ממשל נוספים ואתרים של גופי תקשורת. "לא רק אתר הבית הכחול, אלא גם כמה אתרים של גופי תקשורת נפרצו. נראה שנפתחה מתקפת סייבר מאסיבית", מסר בכיר ביחידה להתמודדות עם טרור סייבר במשטרה.

לאחר תקיפת אתר הנשיאה, פארק ג'ון האי, הועלו אליו כתובות ובהן "המנהיג הגדול קים ג'ונג און", והכתובת שבה נוהגת להשתמש קבוצת ההאקטיוויסטים נוהגת להשתמש: We Are Legion. We Do Not Forgive. We Do Not Forget. Expect Us". לאחר מכן נסגר האתר.

לדברי יונהאפ, אנונימוס איימו לתקוף אתרים בצפון קוריאה היום, ה-25 ביוני, יום השנה לפתיחת המלחמה בין צפון קוריאה לדרום קוריאה. ואכן, כמה אתרים בצפון קוריאה הופלו ובהם אתר סוכנות הידיעות המרכזית והעיתון רודונג שינמון.

סוללת תותחים דרום קוריאנית באימוניםצילום: רויטרס

עם זאת עדיין לא ברור מה בדיוק קרה, ומי התקיף את מי. הסוכנות הדרום קוריאנית לא ציינה גם באיזה סוג של מתקפות סייבר מדובר, אבל ניתן להעריך כי מדובר במתקפות מניעת שירות מבוזרת או DDoS. אלה מתבצעות בכמה וכמה שיטות שונות, שהמשותף להן הוא הפצצת האתר בכמויות אדירות של מידע המביאות לניתוק קווי תקשורת והפלת שרתים.

התקפות השחתה כאלה, שבאנונימוס למשל מתייחסים אליהן כמקבילות של הפגנות מקוונות, יכולות לשמש גם ככיסוי להתקפות יותר מתוחכמות שנועדו להיכנס לרשתות פנימיות. עם זאת, לדברי מטכ"ל דרום קוריאה, לא בוצעו ניסיונות לחדור לרשתות צבאיות. הצבא הגביר את הכוננות בעקבות המתקפות.

לצפון קוריאה ודרום קוריאה יש היסטוריה ארוכה של מתקפות סייבר. ב-20 במארס השנה הותקפו והושבתו לכמה ימים אתרי בנקים וגופי חדשות. גם אתר הבית הכחול הותקף בעבר, בין היתר ב-4 ביולי 2009, במקביל לניסוי של צפון קוריאה בשיגור טיל גרעיני. לאחרונה דווח כי ארה"ב, שפתחה בתוכנית לסיוע בהגנת הסייבר של מדינות במזרח התיכון, מתכננת להרחיב את התוכנית גם למזרח הרחוק ובפרט לדרום קוריאה.

צפון קוריאה ביצעה ניסוי נוסף בנשק גרעיני ב-12 בפברואר השנה. הניסוי הביא להחמרה ביחסים. בין היתר הוחלט להקשיח את העיצומים על יכולתה של צפון קוריאה לייבא ציוד וחומרים המשמשים את תוכנית הגרעין ותוכנית פיתוח הטילים הבליסטיים שלה. בנוסף, הוחלט להדק עוד יותר את הלחץ על האליטה השלטת בפיונגיאנג, באמצעות אמברגו על ייצוא מתכות יקרות, תכשיטים, יאכטות, מכוניות יוקרה ומכוניות מרוץ למדינה. לאחרונה נעשו גישושים לשיפור מחודש של היחסים כולל הפעלה מחודשת של אזור התעשייה המשותף בקיסונג, שצפון קוריאה אסרה על העובדים מהדרום להיכנס אליו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ