דו"ח: משרד החוץ האמריקאי הוציא 630 אלף דולר על לייקים

מספר הלייקים של המשרד צמח מ-100 אלף לשני מיליון, אבל גם במשרד מודים שהתועלת של התוכנית היתה שולית בלבד

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

משרד החוץ האמריקאי הוציא 630 אלף דולר על רכישת לייקים לדף המשרד בפייסבוק בשנתיים האחרונות, כך מדווח הוושינגטון אקזמינר. לדברי העיתון, מחלקת תוכניות המידע הבינלאומיות של המשרד השקיעה את הסכום הזה על רכישת לייקים בין 2011 למארס 2013.

על פי דו"ח המבקר של משרד החוץ, בתקופה זו צמח מספר הלייקים של העמוד באנגלית של המשרד מ-100 אלף לשני מיליון. דפים בשפות זרות הצליחו לצבור בזכות התוכנית 450 אלף לייקים.

אולם, גם במשרד החוץ מודים כי ההשקעה הכספית לא הניבה תועלת מרובה. רוב הלייקים לא הגיעו מקהל המטרה של המשרד, ורק 2% מתוכם טרחו לתקשר עם המשרד בפייסבוק. בנוסף, השינוי שערכה פייסבוק באופן שבו היא מנהלת את פיד החדשות של המשתמשים הוביל לירידה בחשיפת הדפים.

צילום: אי–פי

הדבר גרם למרמור בקרב עובדים שדיווחו על כך למשרד המבקר של משרד החוץ. בדו"ח של המבקר צויין עוד כי המשרד מפעיל 150 חשבונות מדיה חברתית שונים, ללא תיאום.

הסוגייה של קניית לייקים בפייסבוק או עוקבים בטוויטר כבר עוררה סערות בארה"ב וגם בישראל. לפני כשנה נשמעו טענות דומות על ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מפני שרוב הלייקים בעמוד שלו הגיעו מגולשים בחו"ל. גם המועמד הרפובליקאי לנשיאות ארה"ב, מיט רומני, ספג ביקורת לאחר שהתברר כי מספר העוקבים שלו זינק ב-100 אלף איש תוך ימים ספורים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ