בריטניה מתכננת סינון פורנו כברירת מחדל

רה"מ קמרון יוצא בתוכנית חדשה לפיה כל חיבור לאינטרנט יכלול סינון פורנו. המשתמשים יצטרכו להצהיר אם הם מעוניינים לכבות את הסינון

ניקולאס ואט וצ'רלס ארתור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניקולאס ואט וצ'רלס ארתור

כל משפחה בבריטניה המחוברת לאינטרנט תצטרך להצהיר אם היא מעוניינת לשמר את הגישה לפורנו, כך לפי רפורמה עליה הכריז היום (שני) ראש הממשלה דיוויד קמרון.

במסגרת הצעד, שנחשב לקשה ביותר בניסיונה של הממשלה להילחם בהשפעת הפורנוגרפיה על ילדים, המשתמשים שיתחברו לספקיות אינטרנט יצרכו לבחור אם הם רוצים להשתמש במנגנוני סינון. השינויים ייכנסו לתוקפם בסוף שנה הבאה. כצעד ראשון, לקוחות שמתחברים לחשבונות אינטרנט חדשים או עוברים בין ספקיות אינטרנט יצרכו לבקש בעצמם לבטל את הסינון.

הצעדים, שהוכרזו על ידי קמרון בנאום בארגון הצדקה למניעת אלימות כלפי ילדים NSPCC, יכללו שורה של מהלכים שיקשו את הגישה לפורנוגרפיה, בעיקר במקרים של פגיעה בילדים. בין השאר, אחזקה של "פורנוגרפיה קיצונית" כמו זו שמדמה אונס, תוצא מחוץ לחוק; המרכז לניצול ילדים והגנה מקוונת (CEOP) יגבש רשימה של מילות חיפוש "נתעבות", כדי לזהות פדופילים ולמנוע חיפוש אחר חומרים לא חוקיים; וכל גופי המשטרה יעבדו עם מאגר מאובטח אחד של תמונות לא חוקיות של ילדים כדי לסייע בלכידת פדופילים.

צילום: אי–פי

נאומו של קמרון נועד להשיב על טענות מבקריו, שאמרו כי הוא מדבר הרבה אך לא עושה דבר כדי להילחם בתופעה. קמרון אמר כי "עד סוף שנה זו, כשמישהו יגדיר חשבון אינטרנט מהיר חדש, מסננים ידידותיים למשפחה יופעלו כברירת מחדל. אם הוא רק ילחץ הבא או אנטר, והפילטרים יופעלו באופן אוטומטי".

חברות האינטרנט יצרו קשר עם מיליוני משתמשים קיימים, ויאמרו להם כי עליהם להחליט האם הם מכוניינים להשתמש ב"פילטרים הידידותיים למשפחה" כדי להגביל את הגישה לפורנו. מטבע הדברים, הסינון יופעל על כל מכשיר המחובר לרשת הביתית, ולא יהיה צורך בהתקנה של פילטרים על כל אחד מהמכשירים.

גם טוויטר תשלב מערכת לזיהוי תמונות פדופיליות

במקביל, טוויטר הודיעה תשלב מערכת לזיהוי וחסימה של תמונות המציגות פורנוגרפיה פדופילית. החברה מתכננת לשלב את המערכת המבוססת על PhotoDNA של מיקרוסופט כבר השנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ