גרמניה מכירה בביטקוין באופן רשמי

המדינה תגבה מס על שימוש פרטי במטבע הווירטואלי. חברות שירצו להשתמש בביטקוין בעסקאות מסחריות יצטרכו לקבל אישור לכך

גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גרדיאן

משרד האוצר בגרמניה הכיר בימים האחרונים באופן רשמי במטבע הווירטואלי ביטקוין, כך שכעת אזרחי המדינה יוכלו להשתמש בו בעסקאות פרטיות, והמדינה תוכל לגבות מס על שימוש באופן תשלום זה. עם זאת, חברות שיבקשו להשתמש במטבע לצורך עסקאות מסחריות, יצטרכו לקבל אישור מיוחד.

מערכת ביטקוין נוסדה ב-2009 על ידי מפתח התוכנה שזהותו אינה ידועה ומאפשרת העברת כסף אלקטרוני באינטרנט. היא אינה מפוקחת על ידי סמכות בנקאית כלשהי ומתוחזקת בקוד פתוח על ידי קבוצה של מפתחים. "מטבעות" שנרכשים באמצעות כסף אמיתי במטבע אחר נשמרים כקובץ במחשב של בעל החשבון ומאפשרים לו להעביר את הכסף האלקטרוני באמצעות תוכנת ביטקוין.

למרות שגרמניה לא מעניקה לביטקוין מעמד שווה לזה של מטבעות רשמיים כמו הליש"ט או הדולר, משמעות הצעד של גרמניה היא שאנשים שהשקיעו במטבעות דיגיטליים ברשת יהיו חייבים במס רווחי הון אם ימכרו אותם פחות משנה לאחר שרכשו אותם. עם זאת, אנשים שהחזיקו במטבע הדיגיטלי יותר משנה לא יהיו חייבים במס רווחי הון.

ביטקויןצילום: בלומברג

אחת הבעיות המרכזיות תהיה זיהוי מבצעי העסקאות בהתחשב בעובדה שהמשתמשים בביטקוין אנונימים. הרשויות בארצות הברית בודקות את השימוש במטבע הווירטואלי ומעלות חשש שהוא יוכל לשמש להלבנת כסף או להעברת כסף ללא פיקוח של רשויות המס. בניגוד לגרמניה, הבנק המרכזי בתאילנד הכריז ביולי האחרון כי השימוש בביטקוין בגבולות המדינה אינו חוקי: הבנק אסר על קניה או מכירה של מוצרים במטבע הווירטואלי וגם להעבירם מחוץ לגבולות תאילנד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ