המפתחים באירוע הציגו אפליקציות אוננות ובהיה בציצים, ב-Techcrunch התנצלו

שני מפתחים בהאקתון של האתר עוררו גל של ביקורת על האפליציות השוביניסטיות שלהם; באתר הבטיחו: זה לא יקרה שוב

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

אתר הטכנולוגיה המפורסם טק קראנץ' נאלץ להתנצל בגלל שתי אפליקציות סקסיסטיות באירוע Disrupt SF בסן פרנסיסקו.האירוע הוא האקתון שבו מפתחים נדרשים ליצור אפליקציות יש מאין בזמן קצר מאוד, ולאחר מכן הם נדרשים להציג אותן לקהל.

האירוע משך הפעם ביקורת רבה ברשת לאחר ששני מפתחים אוסטרלים עלו לבמה והציגו בהומור, שלדעת רבים היה חסר טעם ושוביניסטי, אפליקציה הומוריסטית בשם Titstare - בהייה בציצים. ההרצאה קצרה ורצופה בבדיחות ציצים הם הסבירו כי הרעיון של האפליקציה הוא לשתף תמונות שלכם כשאתם בוהים במחשופים.

בהאשתג #TitStare בטוויטר אפשר למצוא עכשיו הודעות של גולשים רבים שמותחים ביקורת על ההופעה השוביניסטית, ובעיקר על הקהל שהריע להם.

מנגד נראה שמישהו הפעיל צבא של חשבונות מזוייפים כדי שישנו את כיוון השיחה עם המשפט:

TitStare נהדר. תפסיקו לשנוא יה פמינאציות (או אבירים לבנים) ותלמדו לקבל בדיחה".

בביזנס אינסיידר כתבו גם על המצגת השנייה שעוררה את זעם הגולשים. מדובר באפליקציה בשם Circle Shake, שאמורה למדוד כמה פעמים ניתן לטלטל את הטלפון למעלה ולמטה ב-10 שניות. עד כה מטומטם אך סביר, אבל הבחור שעלה לבמה ניסה לעניין את הקהל כשהוא הופך את העניין לדימוי של אוננות.

כאמור, בטק קראנץ' התנצלו על שתי המצגות. "סקסיזם הוא בעיה רצינית בתעשיית הטכנולוגיה, ועבדנו קשה כדי לבלום אותה בסיקור שלה ובמדיניות גיוס העובדים שלנו.

"הבעיות של היום נובעות מכשלוננו לסנן בהצלחה תוכן לא הולם מההאקתונים שלנו לפני הזמן וליישם קווים מנחים", כתבו והבטיחו שהמצב השתנה ברגע שראו את שתי המצגות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ