הארץ

גורמים רשמיים בארצות הברית אומרים כי האקרים איראניים פרצו לרשת לא מסווגת בחיל הים האמריקאי בשבועות האחרונים, ומודים כי חלה עלייה בניסיונות תקיפות הסייבר של איראן כלפי הצבא האמריקאי. על פי הגורמים, ההאקרים עובדים מטעם הממשלה האיראנית או באישורה.

הפריצה חשפה תכתובות אימייל פנימיות של חיל הים, והיא אחת הפריצות החמורות בשנים האחרונות למחשבי צבא ארה"ב. הדיווח מגיע על רקע הניסיון של ממשל אובמה להגיע לפתרון דיפלומטי עם איראן לגבי תכניתה הגרעינית, ומצביע על עומק ומורכבות הקרע בין וושינגטון לטהראן.

מלחמת הסייבר בין ארה"ב ובנות בריתה כמו ישראל לבין איראן נמשכת זה זמן רב. במאי השנה האשימו בכירים בממשל האמריקאי ומומחי אבטחה כי האקרים איראנים עמדו מאחורי שורה של ניסיונות חבלה בחברות נפט, גז וחשמל בארה"ב. נועדו להשמיד מידע ולפגוע בפעולותיהן של מערכות בקרה של מערכות כמו צינורות נפט. בכיר אחד תיאר אותן כ"גישושים שגורמים לחשוב שמישהו בוחן כיצד להשתלט על מערכות אלה".

צילום: אי–פי

מומחים בארה"ב האשימו את איראן גם בתקיפה של מחשבי חברת הנפט הסעודית Aramco ומחשבי חברות גז בנסיכויות המפרץ בשנה שעברה.

מנגד, ארה"ב ועל פי דיווחים שונים גם ישראל שיתפו פעולה במבצעי סייבר שנועדו לריגול ולחבלה בתוכנית הגרעין האיראנית, בין היתר באמצעות משפחת הווירוסים הקשורה ל-Stuxnet, שפגע ישירות בפעולת הסרכזות להעשרת האורניום באיראן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ