עודד ירון

פייסבוק הכריזה הלילה כי היא מוסיפה למנוע החיפוש (Graph Search) שלה אפשרות לחיפושי אחר סטטוסים, כיתובי תמונה ותגובות.

התוספות החדשות יאפשרו לחפש (באנגלית) למשל פוסטים שהגבתם עליהם (“Posts I commented on”), או למשל פוסטים שנכתבו במקום מסוים, או בזמן מסוים - בפייסבוק נתנו לדוגמה את החיפוש אחר Posts Written in the White House. בנוסף יהיה ניתן לחפש אחר פוסטים בנושאים מסוימים: Posts about Dancing with the Stars by my friends.

עד כה ניתן היה לחפש אנשים לפי חיתוכים מסויימים כמו אנשים שעבדו באינטל לפני 2012 או למשל תמונות שצולמו בשנה מסוימת ואתם מתוייגים בהן. החיפוש נעשה לכאורה בשפה טבעית, אבל הוא פועל לפי תבניות די קשיחות. אם כי, במידה שאתם לא כותבים את מחרוזת החיפוש לפי התבניות של הרשת, היא ממהרת להציע הצעות תיקון.

פייסבוק משדרגת את החיפושצילום: פייסבוק

עם זאת היעדרה של האפשרות לחפש אחר סטטוסים בנושאים מסויימים היתה מורגשת. מצד שני, כמו תמיד בפייסבוק תמיד קיים החשש ששיפור איכות החיפוש תגרור איתה גם הקלה נוספת בחשיפה של פרטים מביכים שאנחנו כבר לא זוכרים שהעלינו. פייסבוק הזכירה שוב כי כל מה ששיתפתם זמין רק למי שממילא יכול לצפות בחומר. כלומר, גולש שחסום מצפייה בתמונות או בפוסטים שלכם לא יראה אותן גם בחיפוש.

לדברי החברה היכולות החדשות של החיפוש יופצו בתחילה למספר קטן של משתמשים וישולבו בהדרגה אצל שאר הגולשים. היא לא ציינה כמה זמן ייקח לה לפרוש את החיפוש אצל כל המשתמשים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ