פייסבוק הודיעה: כבר לא תוכלו להתחבא מהחיפוש

הרשת החברתית הסירה את האפשרות להגדיר חסימה של הפרופיל מפני קהלים שלמים

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עודד ירון

פייסבוק הודיעה בסוף השבוע כי משתמשים לא יוכלו להסתתר יותר באופן גורף מחיפושים שמבצעים גולשים אחרים ברשת. האפשרות שהיתה קיימת תחת “Who can look up your Timeline by name?” (מי יכול למצוא את הטיימליין שלי לפי שם), אפשרה להגדיר קהלים מסוימים שלא היו יכולים למצוא אתכם בחיפוש.

היא הוסרה למעשה בעבור אנשים שלא השתמשו בה כבר בשנה שעברה. אבל, כעת היא תוסר גם בעבור אנשים שביכרו לסנן את מי שיכול לחפש אחריהם. כעת ניתן יהיה לחפש אותם לפי השם או לפי מאפיינים נוספים כמו למשל דפים שהם עשו להם לייק. מעתה אם תרצו שאנשים מסוימים לא יוכלו לחפש אתכם, אתם תצטרכו לחסום אותם באופן אישי.

מייקל ריכטר, האחראי על הפרטיות בפייסבוק, כתב כי "ההגדרה נוצרה כשפייסבוק היתה ספרייה פשוטה של פרופילים והיתה מאוד מוגבלת, לדוגמה היא לא מנעה מאנשים להגיע לטיימליין שלך בלחיצה על השם שלך בניוזפיד, או מפרופיל של חבר משותף".

מרכז שרתים של פייסבוק. תצלום ארכיון: אי-פי

ריכטר הוסיף והמליץ שאנשים ישלטו טוב יותר על הדברים שהם משתפים מדי יום. כלומר, כשאתם בוחרים לשתף תדאגו להשתמש בהגדרות הפרטיות בכל סטטוס. "היום אנשים יכולים גם לחפש בפייסבוק באמצעות מנוע החיפוש (למשל אנשים שגרים בסיאטל"), מה שמדגיש את החשיבות של שליטה בפרטיות של דברים שאתה משתף על פני האופן בו אנשים יכולים להגיע לטיימליין שלך".

ריכטר המליץ בין היתר למי שחושש שפוסטים ישנים שלו יחשפו לנסות לשנות באופן גורף את ההגדרות ב-Limit The Audience for Old Posts on Your Timeline.

לפני כחודש וחצי הודיעה החברה על שינויים נוספים בתנאי השימוש שכללו בין היתר שילוב של תמונות הפרופיל של המשתמשים במאגר התמונות לזיהוי פנים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ