שירות המייל שנסגר בגלל ה-FBI נפתח מחדש לזמן קצוב

לדאר לויסון הודיע על פתיחה מחודשת של Lavabit עד מחר, כדי שהמשתמשים יוכלו להוריד את המידע שלהם

גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גרדיאן

שירות המייל המוצפן Lavabit, ששימש את מדליף מסמכי ה-NSA אדוארד סנודן, נפתח מחדש - עד מחר. לדאר לוינסון, מייסד השירות, סגר אותו לאחר שה-FBI דרש ממנו להעביר את מפתחות ההצפנה - מה שעשוי היה לאפשר לשלטונות האמריקאיים גישה למידע של לקוחותיו.

לויסון הודיע בליל שבין שני לשלישי כי הוא פותח מחדש את השירות ל-72 שעות כדי לתת ללקוחות לשמור את המידע שלהם. הצעד התאשר לאחר שלויסון השיג מפתח SSL (חיבור מוצפן) חדש כדי לאפשר גישה מוצפנת לשרת.

"משתמשי האימייל של Lavabit, נותרו בלי דרך לגשת למידע שלהם לאחר הסגירה", כתב לויסון. כשנשאל על האובדן של המידע האישי, הוא אמר "אני באותה סירה. השתמשתי באימייל של Lavabit במשך 10 שנים. זה היה חשבון המייל היחידי שלי".

הפגנה למען סנודן מחוץ לשגרירות ארה"ב באוקראינה, ביולי האחרוןצילום: רויטרס

לויסון מסובך כעת בקרב משפטי עם הרשויות בארה"ב בשל סגירת השירות. לפי מסמכים שהוגשו לבית משפט, עורכי דינו של לויסון טוענים כי הדרישה למפתחות ההצפנה לשירות שלו מהווים הפרה של התיקון הרביעי לחוקה האמריקאית, שמגן על אזרחים מפני חיפושים לא חוקיים.

לויסון סגר את השירות באוגוסט והודיעה למשתמשים "נאלצתי לקבל החלטה קשה: להפוך שותף לפשעים נגד העם האמריקאי או לנטוש עבודה של עשר שנים ולסגור את לבה-ביט. אחרי חיבוטי נפש קשים החלטתי להשהות את הפעילות. הלואי שהייתי יכול לשתף אתכם באופן חוקי באירועים להחלטתי. אני לא יכול. אני חש שמגיע לכם לדעת מה קורה", כתב. במקביל נסגר שירות דומה בשם Silent Mail של חברת Silent Circle.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ