השוטר המרסס שהפך למם קיבל פיצויים

אחרי שהסרטון של ג'ון פייק שמרסס מפגינים בגז פלפל הגיע לכל פינה ברשת, הוא קיבל אלפי הודעות נאצה. עכשיו המעסיק שלו משלם לו 38 אלף דולר

הארץ
הארץ

השוטר שהפך למפורסם לאחר שסרטון שבו הוא נראה מרסס מפגינים בתרסיס פלפל הפך ויראלי קיבל פיצויים בסך 38 אלף דולר על הנזק שנגרם לו.

סגן ג'ון פייק הפך בנובמבר 2011 לאדם מפורסם שלא בטובתו. פייק, איש משטרת הקמפוס באוניברסיטת דייוויס בקליפורניה, הפך למושאו של אחד הממים האינטרנטיים הבולטים של השנים האחרונות לאחר שצולם כשהוא מרסס בתרסיס פלפל שורה של מפגינים שלא התנגדו מתנועת Occupy. הסרטון הפך ויראלי ותמונתו של פייק המרסס שולבה בכל סצינה שאפשר לחשוב עליה והגיעה לכל פינה באינטרנט.

על פי הדיווח ב-SFGate, איגוד השוטרים מסר שפייק קיבל יותר מ-17 אלף אימיילים נזעמים, 10,000 הודעות טקסט ומאות מכתבים בעקבות הסרטון. הוא שינה את מספר הטלפון ואת כתובת האימייל, וגם את כתובתו הוא שינה כמה פעמים. ביולי 2012 הוא עזב את עבודתו במשטרת הקמפוס.

האוניברסיטה שילמה לו את הפיצויים במסגרת פשרה, זאת לאחר שבעבר היא שילמה כבר מיליון דולר למפגינים שאותם הוא ריסס. מהאוניברסיטה נמסר כי המקרה הזה יושב בהתאם לחוק.

תגובות