האקרים סורים חדרו לאתר של אובמה והפיצו תעמולה למען אסד

אנשי הצבא האלקטרוני הסורי הצליחו לפרוץ לממשק הניהול של אתר הבחירות של נשיא ארה"ב והפנו את הקישורים במדיה החברתית לסרטון התוקף את המורדים

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

הצבא האלקטרוני הסורי (SEA) הודיע כי הצליח לפרוץ לאתר קמפיין הבחירות של נשיא ארה"ב ברק אובמה. על פי הדיווח באתר Mashable, התוקפים הידועים בתמיכתם באסד לא העלו הודעות חדשות, אלא הצליחו לגרום לשירות לקיצור הלינקים של BarackObama.com, ששימש בעיקר במערכות הבחירות, להפנות לסרטון תעמולה נגד המורדים.

"כל הלינקים שהחשבון של ברק אובמה צייץ והציג בפייסבוק הופנו לסרטון שמציג את האמת על סוריה", נמסר מדובר של הצבא האלקטרוני הסורי ל-Mashable. הסרטון המדובר מציג את סיפוריהם של אזרחים וחיילים שלדברי הצבא האלקטרוני הסורי נהרגו בידי המורדים (זהירות קשה לצפייה). התוקפים הסורים כתבו בטוויטר כי "לאובמה אין בעיה לרגל אחרי העולם, אז לקחנו על עצמנו להחזיר לו טובה".

לפי דיווח באתר The Blaze, הפריצה בוצעה ככל הנראה כבר בליל יום ראשון, אז הופיעה באתר הכתובת "נפרץ בידי SEA".

הפורצים הצליחו ככל הנראה להשתלט על חשבון האימייל של אחת ממפעילות אתר BarackObama.com ודרכו הצליחו לקבל גישה לממשק הניהול של האתר. לדברי Mashable הפריצה בוצעה ככל הנראה דרך חברת Blue State Digital שסיפקה שירותי אסטרטגיה דיגיטלית לקמפיין אובמה במערכות הבחירות.מאוחר יותר דווח כי הלינקים שטופלו תוקנו, וגורמים של SEA אישרו כי התקיפה הסתיימה. סוזנה סנורפוס, שחשבון האימייל שלה הותקף אישרה את דבר הפריצה למגזין Quartz.

צילום מסך שהפיצו ההאקרים הסורים

בצבא האלקטרוני הסורי  טוענים כי אין להם כל קשרים ישירים לממשל הסורי, אולם מומחי סייבר מאמינים כי היא מופעלת בידי גורמים במשטר אסד.

הקבוצה תקפה בשנתיים האחרונות כמה חשבונות מדיה חברתית ואתרי תקשורת ובהם הארץ וניו יורק טיימס. באחד המקרים המפורסמים ביותר שהוכיחו שלא חייבים תקיפות מתוחכמות כדי לגרום נזק, הם הצליחו לגרום לצלילות בבורסה בארה"ב לאחר שהשתילו בחשבון של סוכנות אי-פי בטוויטר דיווח על פיצוצים בבית הלבן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ