האף-בי-איי: האקרים של אנונימוס חדרו למחשבי הממשל

במבצע, שהתחיל לפני כמעט שנה ונמשך גם היום, הצליחו התוקפים לגנוב מידע מהצבא האמריקאי וממשרדים נוספים

גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גרדיאן

האקרים הקשורים לקבוצת אנונימוס הצליחו לחדור למחשבים של הממשל ולגנוב מהם מידע רב במסגרת מבצע שהחל לפני כמעט שנה, כך הזהיר האף-בי-איי בשבוע שעבר.

במזכר של האף-בי-איי שנחשף ברויטרס נכתב כי ההאקרים ניצלו פרצה בתוכנה של חברת אדובי כדי לבצע שורה של פריצות שהחלו בדצמבר האחרון. לאחר מכן הם הותירו "דלתות אחוריות שאפשרו להם לחדור שוב לאותם מחשבים בשלבים מאוחרים יותר.

הדבר נחשף יום לאחר שג'רמי המונד, פעיל אנונימוס, נידון ל-10 שנות מאסר על תפקידו בהדלפת אלפי אימיילים מחברת המודיעין Stratfor. המונד אמר ביום שישי לבית משפט במנהטן כי סוכן של האף-בי-איי הורה לו לחדור לאתרים של ממשלות ברחבי העולם.

המזכר של האף-בי-איי שהופץ ביום חמישי, תיאר את ההתקפות כ"בעיה רחבה שצריכה להיות מטופלת". התקיפות פגעו בין היתר בצבא האמריקאי, במשרד האנרגיה, במשרד הבריאות וייתכן שגם בסוכנויות נוספות.

צילום: אי–פי

בכירים אמרו כי הפריצות היו קשורות ללורי לאב, תושב בריטניה שהואשם ב-28 באוקטובר בפריצה למחשבים בסוכנויות הללו ובאחרות. חוקרים מאמינים כי התקיפות החלו כשלאב ואחרים ניצלו פרצה בתוכנת בניית האתרים ColdFusion של אדובי.

ברשויות האמריקאיות מאמינים כי התקיפות של אנונימוס ממשיכות גם כיום. במזכר מוסר האף-בי-איי מידע שאמור לסייע למנהלי רשתות לזהות אם גם מחשבים אצלם הותקפו.

החוקרים עדיין אוספים מידע על היקף התקיפות, אבל באימייל פנימי מראש מטהו של שר האנרגיה, ארנסט מוניץ, נכתב בין היתר נגנב מידע על 104 אלף עובדים, קבלנים, בני משפחה ואנשים נוספים שקשורים למשרד. זאת בנוסף למידע על כאלפיים חשבונות בנק, שעלולים לשמש לגניבות כספים.

דוברת אדובי, התר אדל, אמרה כי אינה מכירה את הדו"ח של האף-בי-איי. היא הוסיפה כי החברה גילתה כי רוב התקיפות הקשורות לתוכנה בוצעו כנגד תוכנות שלא עודכנו. דובר האף-בי-איי סירב להגיב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ