לא רק לייק: פייסבוק שוקלת כפתור להבעת הזדהות ואהדה

מהנדס בחברה הציע רעיון להפוך את הכפתור לכפתור Sympathize, לכל הרגעים שבהם לייק ממש לא מתאים

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

כפתור הלייק של פייסבוק משמש כדי להעביר הרבה מסרים, לעתים גם סותרים. לפעמים אהבת את מה שקרה לכותב, לפעמים אתה רק רוצה להביע בו תמיכה, ולפעמים הסיפור שלו כל כך מכעיס או מעציב עד שזה פשוט לא נעים ללחוץ לייק.

ובכן, מסתבר שפייסבוק לא מתעלמת מהמצב, ולפי מה שמהנדס שלה אמר בשבוע שעבר ייתכן שהפיתרון למקרים כאלה יגיע בדמות כפתור אהדה או הזדהות (Sympathize). על פי דיווח בהאפינגטון פוסט, דן מוריאלו, סיפר בכינוס של החברה כי הרעיון צמח במוחו של מהנדס אחר בפייסבוק במסגרת האקתון שקיימו בחברה. האקתונים הם ימים מרוכזים שבהם מהנדסים ומפתחים מעלים רעיונות ויוצרים במהירות אב טיפוס של הטכנולוגיה.

מוריאלו סיפר כי אם מישהו יבחר באמוטיקון (סמיילי) שלילי כמו עצוב, מדוכא או כועס כפתור הלייק יוגדר מחדש ככפתור Sympathize. "זה יהפוך לחמישה אנשים מזדהים עם זה במקום חמישה אנשים אוהבים את זה", אמר. מוריאלו דיבר באירוע Compassion Research Day

הוא סיפר עוד שרבים בפייסבוק התלהבו מהרעיון, אבל הוסיף שאין עדיין מקום לצפות שהאפשרות תשולב בטיימליין שלכם בקרוב. "הרבה אנשים התלהבו ועדיין מתלהבים", אמר מוריאלו, "אבל החלטנו שעדיין לא הגיעה העת להשיק את הכפתור. עדיין".

לייק קפוא מחוץ למשרדי פייסבוק בשבדיהצילום: facebook

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ