הארץ

אורית ארפא, תושבת אריאל, יצרה גרסה משלה לשירה של מיילי סיירוס We Can't Stop, והתקשורת בעולם מיהרה להכתיר את השיר כפארודיה הכי גרועה על שירה של סיירוס, אם לא השיר הכי גרוע, כך לפחות לפי אתר Heeb.

השיר Jews Can't Stop מביא את הפנים הפחות מוכרות של ההתנחלויות, כולל עירום חלקי וריקודים סקסיים על טרקטור ועל עמוד שעליו כתוב "העם היהודי חזר למקומו הטבעי. המקום שבו אלוהים הבטיח את הארץ הזו לאבותינו. ברוכים הבאים לבית אל" - מה שלא בטוח שיתיישב טוב עם חלק מאוכלוסיית המתנחלים. זאת למרות שעם המסר על זכות העם היהודי על הארץ, והם ודאי יסכימו.

"אתם לא יכולים לראות שהארץ שלנו? אתם לא יכולים לראות שאנחנו אלה שעומדים על שלנו. ואנחנו לא יכולים לעצור. לא יכולים לעצור. אנחנו בונים דברים. דברים לא בונים אנחנו. אנחנו לא גונבים כלום מאף אחד", היא רק אחת השורות.

הביצוע והמילים הובילו כאמור לביקורות קטלניות. "העולם בהחלט לא היה זקוק לפארודיית תמיכה במתנחלים על "We Can't Stop" אבל יש לנו אחת, תודות לאשה אמריקאית המתגוררת בישראל, אורית ארפא", נכתב בניו יורק מגזין שכינה את זה הפארודיה הגרועה ביותר על שירה של מיילי סיירוס. "לא משנה מה דעתך על ישראל ופלסטין, אני חושב שכולם יכולים להסכים שהדבר הזה לא טוב לאף אחד", כתבה קרוליין בנקוף באתר המגזין.

"אני בוהה במסך במשך חצי שעה, בניסיון לדלות את המילים הנכונות כדי להביע עד כמה איום הסרטון הזה, אבל המילים פשוט לא הופיעו", נכתב ב-Heeb, שם הכותב/ת המזדהה כ-Yo Semite התלונן "כי השלום הוא כל כך פאקינג פאסה נכון?". (כדור הארץ ל-Heeb: מתי הסתכלתם לאחרונה על החדשות מהמזה"ת?)

ארפא עצמה הגיבה לביקורת בתוכנית הבוקר של קשת ואמרה כי "לאנשים אין חוש הומור, אני לא מייצגת את הכל היהודים בעולם. זו סיסמה שתופסת. אני בעד שכל יהודי יוכל לחיות לפי המצפון שלו. לא ניסיתי לייצג אף אחד" .

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ