ארץ נהדרת הסירה את התמונה שהשוותה בין שר הפנים לנאצים

גולשים רבים מתחו ביקורת חריפה על התמונה שהועלתה לדף הפייסבוק של התוכנית בעקבות השימוש במספרים לזיהוי מהגרים אפריקאים בבית המשפט

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

עמוד הפייסבוק של התוכנית "ארץ נהדרת" עורר אתמול (ראשון) ביקורת חריפה בקרב מאות גולשים לאחר שהעלה תמונה שמשווה בין שר הפנים גדעון סער לבין הנאצים במחנה ההשמדה אושוויץ . הבוקר התמונה הוסרה מדף הפייסבוק של התוכנית.

בתמונה הודבק ראשו של סער לגופו של מקעקע ומעליו הופיע צילום של רשימת מספרי הזיהוי של מהגרים אפריקאים. הרשימה עצמה עוררה מחלוקת כיוון שהיתה חלק מהערעור שהגישה המדינה על החלטת בית הדין לביקורת משמורת שלא לדון בהמשך החזקתם של המהגרים במשמורת. ב"ארץ נהדרת" אמרו כי עמוד הפייסבוק של התוכנית משמש במה לממים שלעתים חריפים הרבה יותר מהתוכנית. מלשכת השר סער לא נמסרה תגובה.

"מעולם לא עשו להיטלר יחסי ציבור כל כך טובים כמו שאתם והמגיבים מהשמאל הקיצוני כאן עושים לו, אם למישהו מכם במקרה היה קרוב משפחה שעבר את השואה הוא היה מודה על כל יום שהוא מקבל את התנאים שהמסתננים מקבלים כאן, פשוט בושה", כתב אחד המגיבים על התמונה.

התמונה שהעלתה ארץ נהדרת. צילום מסך

אחר העלה את התמונה הזכורה לשמצה של יצחק רבין במדי אס-אס וכתב "אני הכי בעד זכויות אדם ויחס הוגן כלפי כולם ללא הבדל דת גזע ומין. אבל. במה זה שונה מזה?".

מנגד היו רבים שתמכו בעמדה של "ארץ נהדרת". "אתם כולכם כל כך צבועים. מתבכיינים על זה שזה לא מצחיק, אבל זאת היא המציאות, מתייחסים לאנשים שונים בארץ הזאת כמו שהיו האנטישמים מתנהגים ליהודים באירופה. השואה לא לימדה אתכם כלום?", כתבה אחת מהם.

יצויין כי "ארץ נהדרת" לא היתה היחידה שעשתה את ההשוואה, ורבים הזדעזעו מהשימוש במספרי האסיר, גם אחרים יצרו תמונות ברוח דומה, וביקורת נשמעה גם בבית המשפט. "שמות המשיבים לא פורטו אלא רק מספרי המוחזק שלהם. איני סבורה שזו הדרך הראויה להגשת ערעור, מאחר שמאחורי המספר עומדים אנשים ומן הראוי והנכון לציין את שמות האנשים ולא מספרים", אמרה סגנית נשיא בית המשפט המחוזי בבאר שבע, שרה דברת.

הפורום המשפטי למען ארץ ישראל, ביקש הערב מיועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, לפתוח בחקירה פלילית נגד ״ארץ נהדרת״ בטענה כי בפרסום בדף הפייסבוק יש משום העלבת עובד ציבור. בפורום דורשים לפתוח בחקירה נגד מערכת התוכנית ומפעילי דף הפייסבוק, וכן להסיר לאלתר את הפרסום. עו"ד תומר ישראל, שהגיש את הבקשה מטעם הפורום, כתב כי "למותר לציין עד כמה חמור הפרסום, המשווה בין שר בישראל לחיילי הרשע במחנות המוות, שכל חפצם היה להשמיד להרוג ולאבד את העם היהודי. פרסומים כאלו עלולים חלילה לגרום לפגיעה פיזית ממשית בשלומו או בחייו של שר הפנים, כפי שלצערנו נוכחנו לראות בתקופה שקדמה להירצחו של ראש הממשלה לשעבר, מר יצחק רבין ז"ל...השוואתו של שר בממשלה לרוצח שפל ולחייל נאצי, מעוררת חשד לביצוע עבירה של העלבת עובד ציבור לפי סעיף 288 לחוק העונשין"

ממערכת "ארץ נהדרת" נמסר בתגובה: "עמוד הפייסבוק שלנו מהווה במה לממים סאטיריים, לעיתים חריפים בהרבה מהמקובל בתכנית הטלוויזיה. לא אחת מתעוררים בו דיונים נוקבים. המם המדובר עסק בפרשת המספרים והפליטים שעוררה השבוע זעם רב ושיאה בהפגנה רבת משתתפים שסוקרה בהרחבה בתקשורת. בהפגנה בלט שלט בזו הלשון 'בשם אבי קצטניק מס' B6731 – אני מתביישת'". מלשכת השר גדעון סער כאמור, לא נמסרה תגובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ