סקר: החוקים הסמויים של החיזור הסלולרי

איך מזמינים מישהו לדייט? בשיחת טלפון או ב-SMS; תוך כמה זמן מחזירים תשובה? והאם לפחות בדייטים אנחנו מוכנים להשתיק קצת את הטלפון?

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
הארץ

כל העולם עבר לאס-אם-אסים, צ'טים ואפליקציות מסרים שונות, אבל לפחות בתחום אחד עדיין יש מקום לשיחות טלפון - דייטינג. על פי סקר שערך אתר ג'יידייט, 82% מהנשאלים בישראל מעדיפים לקבוע את הדייט הראשון בטלפון, לעומת 10% שמעדיפים לעשות זאת בהודעת SMS. בארה"ב הנתונים פחות חותכים 51% מהרווקים בארה"ב מעדיפים לשוחח בטלפון לפני הדייט הראשון, ואילו רק 20% מסתפקים בהודעת אס-אם-אס. רק 17% מעדיפים להיפגש כדי להזמין לדייט.

הסקר שתוצאותיו פורסמו בשבוע שעבר נעשה באמצעות האינטרנט והטלפון בקרב כ-2,700 רווקים ורווקות מארה"ב וכ-500 רווקים ורווקות מישראל. והוא מצא עוד כמה גילויים על הנימוסין הטכנולוגיים לפני, אחרי ובמהלך דייטים.

אחת השאלות המסובכות היא כמובן תוך כמה זמן לענות? ובכן, 60% מצפים לתשובה תוך 3 שעות. 35% מצפים לתשובה תוך שעה. בקרב הישראלים, 32% מהנסקרים השיבו כי שעה אחת נחשבת זמן סביר, 30% מהגברים סבורים ששעה אחת עד שלוש שעות הוא פרק זמן סביר ואילו 22% מהנשים חושבות שיש לענות באופן מידיי או בתוך כמה דקות (לעומת 10% מהגברים).

גם אחרי הדייט הראשון הדרך העדיפה אצל מחצית מהנסקרים בארה"ב להמשך התקשורת היא באמצעות שיחה טלפונית, בעוד שכ-36% העדיפו SMS. אימייל, ביקור פנים אל פנים ואפליקציות נמצאים הרחק מאחור. עם זאת יש פער בין קבוצות הגיל השונות. 45% מבני 21-26, מעדיפים לתקשר בהודעת טקסט, בעוד ש-61% מהנסקרים המבוגרים יותר (43-50), מעדיפים לשוחח בטלפון. בישראל, ההעדפה לשיחה נפוצה אף יותר, עם 64%.

מעטים מאיתנו מסוגלים להתנתק מהטלפון ליותר מכמה דקות, אבל לפחות בדייטים מסתבר שאנשים מציליחים להתנתק. 96% מהנשאלים סיפרו שהם שומרים את המכשיר מחוץ לטווח הראייה. אולם, 67% בכל זאת מציצים. בנוסף, 62% מהנשאלים האמריקאים מסרו כי הם מעבירים את המכשיר למצב שקט, לעומת 50% שעושים זאת גם בסיטואציות חברתיות אחרות. בישראל לעומת זאת, יש פער משמעותי בין נשים (47% מעבירות לשקט) לגברים (55%).

ואיך נפרדים? אם לא מדובר בדייט חד פעמי, אז רוב מכריע מהנשאלים (84%) מאמינים שהדרך הראויה היא פנים אל פנים.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ