סקר: החוקים הסמויים של החיזור הסלולרי

איך מזמינים מישהו לדייט? בשיחת טלפון או ב-SMS; תוך כמה זמן מחזירים תשובה? והאם לפחות בדייטים אנחנו מוכנים להשתיק קצת את הטלפון?

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

כל העולם עבר לאס-אם-אסים, צ'טים ואפליקציות מסרים שונות, אבל לפחות בתחום אחד עדיין יש מקום לשיחות טלפון - דייטינג. על פי סקר שערך אתר ג'יידייט, 82% מהנשאלים בישראל מעדיפים לקבוע את הדייט הראשון בטלפון, לעומת 10% שמעדיפים לעשות זאת בהודעת SMS. בארה"ב הנתונים פחות חותכים 51% מהרווקים בארה"ב מעדיפים לשוחח בטלפון לפני הדייט הראשון, ואילו רק 20% מסתפקים בהודעת אס-אם-אס. רק 17% מעדיפים להיפגש כדי להזמין לדייט.

הסקר שתוצאותיו פורסמו בשבוע שעבר נעשה באמצעות האינטרנט והטלפון בקרב כ-2,700 רווקים ורווקות מארה"ב וכ-500 רווקים ורווקות מישראל. והוא מצא עוד כמה גילויים על הנימוסין הטכנולוגיים לפני, אחרי ובמהלך דייטים.

אחת השאלות המסובכות היא כמובן תוך כמה זמן לענות? ובכן, 60% מצפים לתשובה תוך 3 שעות. 35% מצפים לתשובה תוך שעה. בקרב הישראלים, 32% מהנסקרים השיבו כי שעה אחת נחשבת זמן סביר, 30% מהגברים סבורים ששעה אחת עד שלוש שעות הוא פרק זמן סביר ואילו 22% מהנשים חושבות שיש לענות באופן מידיי או בתוך כמה דקות (לעומת 10% מהגברים).

גם אחרי הדייט הראשון הדרך העדיפה אצל מחצית מהנסקרים בארה"ב להמשך התקשורת היא באמצעות שיחה טלפונית, בעוד שכ-36% העדיפו SMS. אימייל, ביקור פנים אל פנים ואפליקציות נמצאים הרחק מאחור. עם זאת יש פער בין קבוצות הגיל השונות. 45% מבני 21-26, מעדיפים לתקשר בהודעת טקסט, בעוד ש-61% מהנסקרים המבוגרים יותר (43-50), מעדיפים לשוחח בטלפון. בישראל, ההעדפה לשיחה נפוצה אף יותר, עם 64%.

מעטים מאיתנו מסוגלים להתנתק מהטלפון ליותר מכמה דקות, אבל לפחות בדייטים מסתבר שאנשים מציליחים להתנתק. 96% מהנשאלים סיפרו שהם שומרים את המכשיר מחוץ לטווח הראייה. אולם, 67% בכל זאת מציצים. בנוסף, 62% מהנשאלים האמריקאים מסרו כי הם מעבירים את המכשיר למצב שקט, לעומת 50% שעושים זאת גם בסיטואציות חברתיות אחרות. בישראל לעומת זאת, יש פער משמעותי בין נשים (47% מעבירות לשקט) לגברים (55%).

ואיך נפרדים? אם לא מדובר בדייט חד פעמי, אז רוב מכריע מהנשאלים (84%) מאמינים שהדרך הראויה היא פנים אל פנים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ