מה קורה כשמשלבים בין מסחטת הרגשנות של הרשת לסרטי מד"ב?

טאמבלר חדש צוחק על הכותרות הרגשניות של אתר Upworthy בעזרתם האדיבה של וולברין, קטניס וגם פול אטריידיס

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

כשכתבנו לאחרונה על הטכניקות הזולות של עולם העיתונות המקוונת למשיכת קוראים שכחנו אתר ועמוד פייסבוק שיצר ז'אנר בפני עצמו - Upworthy. לכאורה מדובר ביוזמה מבורכת שכוללת ניסיון לאגד ולהפיץ סיפורים - רובם סרטונים - עם מסר חשוב. ואולם, לאחרונה נראה שלא מעט אנשים מאסו באגרגציה הצדקנית ובעיקר בכותרות המתחכמות, שלוחצות על כל כפתורי הרגש בלי למסור יותר מדי מידע.

בין הפנינים שלהם, אפשר למצוא את "יש הקוראים לזה 'הפרסומת הטובה ביותר אי פעם נגד עישון'. אחרי הצפייה יכול להיות שגם אני אחד מהם", או "מדען חוכמולוג עשה אנלוגיה פשוטה על הכוכב שלנו, ועכשיו אני מפחד". אמנם יש להם כמה נוסחאות שונות, אבל הדגש הוא בדרך כלל על משהו "בלתי ייאמן"/"מרגש" שמישהו עשה" ואיך הוא השפיע עמוקות על הכותב, או איך הוא עומד להשפיע עליכם, אם רק תלחצו על הלינק.

ההצלחה של Upworthy והכותרות שלו יצרו לו חיקויים הומוריסטיים כמו upworthygenerator, שמחולל כותרות מרגשות וחסרות תוכן ללא מגע יד עורך בהצלחה כה רבה עד שקל לבלבל בינו לבין האתר המקורי.

לאחרונה צץ גם טאמבלר בשם SFFworthy, עליו נכתב בדיילי דוט.  הוא משלב בין הכותרות בנוסח Upworthy לכרזות של סרטים ותוכניות מדע בדיוני ופנטזיה, ו"מה שיקרה אחרי שתיכנסו אליו, יפיל אתכם על הרצפה":

מתוך sffworthy.tumblr.com
מתוך sffworthy.tumblr.com
מתוך sffworthy.tumblr.com
מתוך sffworthy.tumblr.com

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ