יש לכם גוגל פלוס? מעתה לא צריך לדעת את הג'ימייל שלכם

גוגל מחברת בין ג'ימייל לרשת החברתית שלה בניסיון שמזכיר את הכשלון המהדהד של גוגל Buzz ומאפשרת לשלוח הודעות. אבל יש איך להימנע מלהשתתף בניסוי

גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גרדיאן

גוגל משלבת את תיבת האימייל שלה, Gmail, עם הרשת החברתית שלה, Google+, כך שגם אנשים שאין להם את כתובות המייל של המשתמשים יוכלו לשלוח להם מיילים על ידי חיפוש שמי.

הצעד הוביל לחששות בנוגע להשלכות האפשריות שלו על הפרטיות של המשתמשים, אחרי שצעד דומה עם ג'ימייל וגוגל Buzz ב-2010 הוביל לטענות דומות. אלה הובילו לכך שגוגל נתונה כעת לפיקוח בן 20 שנה של ועדת הסחר הפדרלית (ה-FTC). גוגל גם הפכה את השינוי האחרון לברירת מחדל עבור כל משתמשיה, אם כי ניתן להחזיר את המצב לקדמותו.

דייוויד נחום, מנהל מוצר בגוגל, כתב "האם אי פעם התחלת לכתוב אימייל למישהו וגילית שבעצם לא החלפתם כתובות אימייל? אם אתם מהנהנים וכבר יש לכם פרופיל גוגל פלוס, אז יש לכם מזל, בגלל שעכשיו יהיה קל יותר לאנשים שמשתמשים בג'ימייל וגוגל פלוס לתקשר באימייל".

גוגל פלוס

מארק רוטנברג, מנכ"ל Electronic Privacy Information Center, אמר לרויטרס כי הכלי החדש מטריד והוסיף "יש הד חזק של הביזיון של גוגל Buzz".

Buzz חולל סערה מפני שהוא ניסה ליצור רשת חברתית על בסיס רשימת אנשי הקשר של משתמשים. אשה אחת, שנפרדה מבעלה לשעבר שנהג כלפיה באלימות, סיפרה שהחיבור חשף בפניו את שמו של בן זוגה הנוכחי וסיכן אותו. מנכ"ל גוגל באותה תקופה, אריק שמידט, אמר כי "איש לא נפגע" מהמהלכים.

גוגל אומרת כי לגוגל פלוס יש כ-540 מיליון משתמשים פעילים, אולם היא לא חשפה פרטים מדויקים על מה היא מגדירה כפעילים. אנליסטים אמרו כי גוגל פלוס אינה רשת חברתית המתחרה עם פייסבוק אלא מערכת לאיסוף יותר מידע על שימושי המשתמשים ברשת. בנובמבר האחרון גוגל שינתה את ההגדרות ביוטיוב כך שמערכת התגובות מחייבת חשבון גוגל פלוס. לאחרונה החברה ספגה ביקורת על כך שהשילוב בין הנגאאוטס של גוגל פלוס לג'ימייל גרם להוצאת טרנסג'נדר מהארון.

איך תבטלו את השינוי האחרון של גוגל:

1. הכנסו להגדרות של ג'ימייל (לחיצה על גלגל השיניים מתחת לתמונת הפרופיל ואז לחיצה על Settings). לחילופין לחצו על הלינק הבא.

2. חפשו את +Email via Google (לקיצור הליכים, חפשו באמצעות CTRL+F)

3. בחרו ב-No one. או לחילופין ב"רק אנשים מהמעגלים שלכם", אם אתם בכל זאת מעוניינים שהם יוכלו לשלוח לכם מייל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ