התבדח על חשבונו של כומר בפייסבוק ונידון ל-10 חודשי מאסר

פיליפוס לויזוס פתח דף פייסבוק שלעג לאב פאיסיוס, דמות נערצת ביוון, והואשם בכפירה לאחר שמפלגת השחר הזהוב יצאה נגדו בפרלמנט

גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גרדיאן

אדם שפתח דף פייסבוק שלועג לכומר אורתודוקסי נידון ל-10 חודשי מאסר ביוון, לאחר שנמצא אשם בכפירה. אלפי גולשים יוונים פתחו במחאה ברשתות החברתיות נגד מעצרו של פיליפוס לויזוס, בן 28, שהשתמש במשחק מילים כדי לתאר את האב פאיסיוס‎ כמנה מסורתית. האב פאיסיוס‎, שמת ב-1994, הוא דמות נערצת ביוון וחלק ממעריציו האמינו כי ניחן גם בכוחות נבואיים.

"הוא רק השתמש בסאטירה בארץ שבה נולדה הסאטירה", אמר עורך דינו, יורגוס קלפטודימוס ביום שישי. "הוא מעולם ובשום אופן לא העליב את הכנסייה האורתודוקסית". קלפטודימוס סיפר כי לויזוס ערער על הפסיקה והוא לא יתחיל בריצוי עונשו עד שיישמע ערעורו.

לויזוס הואשם בהעלבת הדת ובכפירה אחרי שכריסטוס פאפאס, איש מפלגת הימין הקיצוני השחר הזהוב‎, העלה את הנושא בפרלמנט. פאפאס עצור כעת עד משפטו באישומים של השתייכות לארגון פשע, כחלק ממלחמתה של הממשלה נגד השחר הזהוב. הצעדים החלו לאחר שפעילים של המפלגה הואשמו ברצח ראפר שמאלני.

האב פאיסיוס‎

אישומים בכפירה אינם נפוצים ביוון, אבל ב-2012 הוגשו אישומים דומים נגד קבוצת תיאטרון שהציגה מחזה אמריקאי המתאר את ישו וחסידיו כהומואים. הדבר הוביל לביקורת מארגוני זכויות אדם ופוליטיקאים שטענו כי החוקים מיושנים.

ההצגה הופסקה לאחר כמה שבועות של מחאות מצד הימין הקיצוני וכמרים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ