שירותי הענן של אמזון: מחסן הווירוסים הגדול בעולם

דו"ח חדש מגלה כי השירותים של חברות כמו גוגל, אמזון וגו-דדי פופולריים בקרב כותבי תוכנות זדוניות, מאותה סיבה שהם חביבים על גולשים תמימים

סמיואל גיבס, גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סמיואל גיבס, גרדיאן

שירותי הרשת של אמזון הם מחסן הווירוסים הגדולים בעולם, לצד גו-דדי (GoDaddy) וגוגל. זאת מפני שמפתחי התוכנות הזדוניות מנצלים את שירותי הענן של החברות, כך נאמר בדו"ח חדש של חברת לאבטחת מחשבים.

הדו"ח של חברת Solutionary טוען כי כותבי תוכנות זדוניות מנצלים את פלטפורמות הענן הגדולות כדי להחדיר וירוסים לגולשי אינטרנט שאינם מודעים לכך, וכך מתאפשר לכותבי התוכנות האלה להימנע מחשיפה ומהכנסה לרשימה שחורה, דבר שהיה קורה אילו היו משתמשים בשרתים גיאוגרפיים.

"תוכנות זדוניות, ובמיוחד אלה שמפיצים אותן, משתמשים בטכנולוגיות ובשירותים המקלים על פריסת אפליקציות ויצירת אתרים. כעת אנחנו צריכים להתמקד לא רק בחלקים המסוכנים ביותר של הרשת אלא גם בחלקים שהיו אמורים להיות אמינים יותר", אמר רוב קראוס, מנהל מחלקת המחקר של החברה.

מנכ"ל אמזון, ג'ף בזוס, עם קינדל HDX

Solutionary גילתה כי האקרים מסכנים אתרים לגיטימיים למטרות פליליות, ולמטרת קנייה ואירוח האתרים שלהם. בדו"ח נטען כי יצרני תוכנות זדוניות משתמשים בשירותי ענן כמו אלה של אמזון וגו-דדי, מאותן סיבות שמשתמשים מהשורה וחברות לגיטימיות משתמשים בהם. הקלות שבהקמת אתר, עלותו הנמוכה ומהירות ההקמה מאפשרות ליצרני תוכנות זדוניות ליצור ולהפיץ אתרי נזקות במהירות, בקלות וללא הוצאות רבות, ומאפשרים להן להדביק מיליוני מחשבים ומערכות רבות, נאמר בדו"ח.

לספקים של שירותי ענן כמו אמזון, גו-דדי וגוגל יש מדיניות אבטחה קפדנית ביותר נגד פעילות כזאת, והם מסלקים עבריינים ברגע שהם מגלים תוכנות כאלה במערכות שלהם. ואולם, המספר העצום של האתרים והשירותים המתארחים במערכות הענן שלהן מקשה מאוד על גילוי התוכנות הזדוניות. "בסופו של דבר הספקים צריכים לפעול כדי לעצור את הפצת הווירוסים, ולשאת באחריות לפעילות שנעשית בתוך רכושם", נאמר בדו"ח.

הנתונים מ"סולושיונרי" מראים גם כי בשלושת החודשים האחרונים של 2013 היתה ארה"ב המארחת מספר 1 של תוכנות זדוניות, עם 44% מכלל התוכנות הזדוניות בעולם, פי חמישה יותר מאשר גרמניה שאחראית ל-9% מהתוכנות הזדוניות שהתגלו על ידי צוות האבטחה והמחקר של החברה, והנמצאת במקום השני באירוח הנזקות. בדו"ח נטען כי באמזון מצויים 16% מהנזקות והיא הספקית הגדולה ביותר של תוכנות זדוניות, ואחריה גו-דדי עם 14%.

אמזון התבקשה להגיב על נתונים אלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ