השתמשתם ב-TorMail? המיילים שלכם יכולים וישמשו נגדכם

מסמכי בית משפט חושפים כי האף-בי-איי מחזיק בהעתק של המידע מהשרת של שירות המייל שפעל ברשת Tor, והוא יכול להשיג את כל המידע

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

האף-בי-איי השיגה את כל מאגר המיילים של שירות המייל המוצפן TorMail וכעת הסוכנות משתמשת במידע לחקירותיה, כך דיווח אתר וויירד.

הסוכנות הגיעה למאגר בעת חקירותיה נגד Freedom Hosting, שעל פי החשדות היה אחד השירותים הגדולים ביותר לאחסון פורנוגרפיה פדופילית בדארקנט. כנגד Freedom Hosting נטען בעבר כי בנוסף לפורנוגרפיה פדופילית, היא משמשת בית גם ל-Silk Road, האיביי של הסמים הקשים. השירות של פרידום הוסטינג פועל במה שמכונה רשתות אפלות, או דארקנט - שאינן מוכרות למנועי חיפוש ורשמי דומיינים ברחבי העולם, והן משתמשות בשירות Tor כדי להסתתר ממעקב.

שירות Tor זכה לפופולריות בקרב רבים שביקשו לשמור על אנונימיות ברשת, חלקם מסיבות פליליות אבל חלקם מסיבות אחרות לגמרי. השירות מעביר את המידע של הגולשים דרך מחשביהם של גולשים אחרים כשהוא מצפין את המידע בשכבות, השיטה היא כה מוצלחת עד שגם ה-NSA הודתה כי אינה יכולה לפצח לגמרי את ההצפנות של Tor. (להסבר נרחב על אופן הפעולה של Tor)

תפיסת מאגר המידע של TorMail התגלתה במסמכי בית משפט שהוגשו במסגרת כתב אישום נגד תושב פלורידה החשוד במכירת כרטיסי אשראי מזוייפים. על פי המסמכים האף-בי-איי מצאו הזמנות לכרטיסים שנשלחו לחשבון מייל בשירות TorMail, והשיגו צו חיפוש לחשבון של האיש, ואז ניגשו אליו מההעתק של הסוכנות של "המידע משרת האימייל של TorMail, כולל התוכן של חשבונות אימייל ב-TorMail". בוויירד ציינו כי המשפט הזה עשוי להעיד על כך שהסוכנות הפדרלית מחזיקה למעשה העתק של המידע בשרתי השירות, מה שמאפשר לה לגשת למידע של כל המשתמשים בשירות.

השירות היה פופולרי בקרב גולשים שהשתמשו ברשת Tor, וגם הפיראט האיום רוברטס, מפעיל אתר הסחר בסמים Silk Road הזהיר את משתמשיו בעקבות הדיווח על הפלת Freedom Hosting כי נראה שהמידע של כל השירותים שהיו מאוחסנים בו נמצא כעת בידי האף-בי-איי. מפעיל פרידום הוסטינג אריק אויין מרקז עומד בפני בקשת הסגרה מאירלנד לארה"ב. חודשיים לאחר הפלת Freedom Hosting נסגר גם אתר Silk Road ומפעילו, רוס ויליאם אולבריכט (כלומר הפיראט האיום רוברטס) נעצר.

TorMail אינו השירות היחידי שנמצא על הכוונת של האף-בי-איי. שני שירותי מיילים מוצפנים הודיעו על סגירתם בשל הלחץ של האף-בי-איי וסוכנויות אחרות. עם זאת שני השירותים, lavabit ו-Silent Circle משתפים פעולה בפיתוח טלפון מאובטח ושירות אימייל מוצפן.

צילום: מוויקיפדיה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ