היום בו האינטרנט השיב מלחמה נגד ה-NSA

ארגונים, אתרים וגולשים חברו למחאה עולמית נגד תוכניות הריגול הנרחבות של ארה"ב בניסיון להפעיל לחץ על חברי הקונגרס

גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גרדיאן

עשרות אלפי בני אדם וארגונים השתתפו אתמול (שלישי) במחאה נגד הריגול הנרחב של ה-NSA, שנחשף בהדלפות של אדוארד סנודן. במסגרת המחאה הם מקיימים הפגנות ברחבי העולם ומפציצים את חברי הקונגרס בארה"ב בשיחות ובמיילים.

עשרות אתרים השתתפו במחאה, תחת הכותרת "היום שבו אנחנו משיבים מלחמה" (The day we fight back). בהם בין היתר הבלוג בוינג בוינג, רדיט וגם ואחרים.

גולשים התקשרו יותר מ-18 אלף פעמים ושלחו יותר מ-50 אלף מיילים לחברי הקונגרס האמריקאי עד שעות הצהרים. הפגנות תוכננו ב-15 מדינות. האתרים המשתתפים במחאה העלו באנר לאתר ועליו סיסמת המאבק, הגולשים מוזמנים לשלוח מיילים לחברים בקונגרס האמריקאי בקריאה לגייס את תמיכתם בחוק Support the USA Freedom, שמבטיח להביא להפסקת הריגול הנרחב אחר אזרחים אמריקאים.בנוסף, קוראים מארגני האירוע להתנגד לחוק Fisa Improvements שמנסה להכשיר את תוכניות הריגול הנרחבות והשנויות במחלוקת של ה-NSA.

לוגו המאבק נגד הריגול של ה-NSA

"המטרה של היום שבו אנחנו משיבים מלחמה היא להפסיק את הריגול הנרחב של סוכנויות מודיעין כמו ה-NSA", אמרה רייני רייטמן, מנהלת האקטיוויזם בארגון Electronic Frontier Foundation, שהיה בין מארגני האירוע.

"זהו רגע פוליטי ייחודי במלחמה לרפורמה של הריגול. ההדלפות של 2013 שפכו אור באופן חסר תקדים על ניצול לרעה של המעקבים. זה באמת הוביל לפתיחה של דיון בינלאומי על הזכות לפרטיות, שבתורו הוביל לקריאות בינלאומיות לרפורמה של המעקבים", הוסיפה.

תוכניות הריגול עוררו ביקורת חריפה גם בקרב גורמים נוספים ובהם חברות כמו מיקרוסופט, גוגל ופייסבוק שדרשו כי יותר להן  לחשוף יותר מידע על הצווים שמחייבים אותן להעביר מידע על גולשים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ