עודד ירון

הדי המשבר החמור בהדסה לא פסחו על הרשתות החברתיות, והנושא מהדהד בימים האחרונים בפייסבוק ובטוויטר. המחאה על מחדל הניהול של בית החולים לבשה פנים אישיות לאחר שגולשים התחילו לשלוח הודעות SMS לשלמה מור יוסף, מנהלו לשעבר של בית החולים ומנהל הביטוח הלאומי כיום. זאת בעקבות הודעה ששלח לו חיים לוינסון, כתב ה"הארץ" לענייני שטחים, והעלה לפייסבוק.

זמן קצר לאחר מכן אף נפתחה קבוצה בשם "העם לא מתלוצץ עם רופאיו", שמגדירה את עצמה "המקום לפרסם את מה שאתם כותבים למנהלי ובכירי הדסה על הכשלון הסיאוב והחמדנות שתעלה לכולנו ביוקר".

בקבוצה, שזכתה עד כה ליותר מ-180 לייקים גולשים נוספים העלו הודעות SMS שהם שלחו למור יוסף ובהן קריאות להתפטרותו מהמוסד לביטוח לאומי ובקשות שיחזיר חלק מכספי הפרישה שלו להדסה. "שלום, שמי יעל, ותהיתי האם אתה מתכוון להשיב חלק מכספי הבונוסים שקיבלת, אולי לטובת כמה מאות משפחות שלא יכולות להתפרנס החודש. עשה את הדבר הנכון", נכתב באחת מההודעות.

פרופ' שלמה מור יוסף, בוועדת הכספים, אתמולצילום: אמיל סלמן

מור יוסף עצמו השתתף בדיון בוועדת הכספים, שם התגונן ואמר "האש הופנתה אלי כדי לכסות על הסיפור האמיתי: האוצר ונשות הדסה ידעו על ההידרדרות ולא עשו דבר".

"ברמה האישית כל מי שצופה בתהליך, מבין שיש פה מתקפה אישית, אכזרית, מתוזמנת ומאורגנת בניסיון להפוך את הבעיה לאישית ולא ללאומית", אמר מור יוסף. "אני מוכן ששופט בדימוס יקח את הסכמי הפרישה שלי ויבדוק אותם - אני מוכן לקבל כל מה שהוא יחליט", אמר.

"את הבונוסים לא לקחתי - הם נמצאים בהדסה. יש פה אנשים שזו הצורה שבה הם מנהלים. יש כאן מהצד של הנהלת הדסה ונשות הדסה יועצי תקשורת, חברות לניהול משברים ועורכי דין, שבונים סיפור חלקי - לא את הסיפור המלא והאמיתי - ומנסים לירות שלוש שנים אחורה, כי שלוש שנים לא עשו מאומה. אין לי יועצי תקשורת ולא חברה לניהול משברים אבל יש לי את האמת. יועצי תקשורת מנצחים אותי בזמן הקצר אבל האמת מנצחת לטווח הארוך".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ