התגובה לביקורת על מפתחי הממשלה: טוקבק אנונימי

הפוסט של רן בר-זיק על אתר רשות המסים עורר רעש רב, עד כדי כך שמישהו טרח להגיב בתגובה משמיצה, היישר מהרשת הממשלתית

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עודד ירון

רן בר-זיק מתח לאחרונה ביקורת חריפה על מפתחי אתר רשות המסים, ובסוף השבוע התברר כי מישהו במשרדי הממשלה לא נשאר חייב. בפוסט, שצוטט בין היתר גם ב"הארץ", כתב בר-זיק כי המפתחים באתר רשות המסים בחרו בפיתרון ארוך ומסובך ליישום תאימות לדפדפני אקספלורר במקום להשתמש בפיתרון מן המוכן של מיקרוסופט.

הפוסט פורסם מחדש גם באתר גיקטיים, ושם זכה לטוקבק שתקף את בר-זיק והאשים אותו בחוסר מקצועיות. "אדון בר-זיק היקר, קל נורא לקטול את אתרי משרדי הממשלה – הם מכוערים, לא יעילים ומיושנים להפליא", כתב המגיב שהזדהה רק כאמיר. "יחד עם זאת, כנראה שה'דרך הכי עקומה לפתור בעיה' היא הדרך הנכונה, מכיוון שב- IE11, הפתרון שלך לא עובד ברוב רובם של המקרים. הסתמכות על המאמר של מייקרוסופט בנושא מעידה על חוסר מקצועיות, וחבל, כי הכוונה נכונה".

בר-זיק, שקיבל את התגובה עם כתובת ה-IP של המגיב, ערך בדיקה וגילה כי היא נשלחה ממחשב השייך לתהיל"ה ונמצא ברשת הממשלתית של ישראל. "כלומר, בממשלה טורחים להגיב למי שחשף את חוסר המקצועיות המשווע שלהם ו…להאשים אותו בחוסר מקצועיות", הוסיף.

תוצאות החיפוש של בר-זיקצילום: רן בר-זיק

בפוסט המקורי, הוא כתב שגם כשמפתחי האתר ניסו לטפל בנושא התאימות לגרסאות חדשות יותר של אקספלורר, הם בחרו בצורה מסובכת ומורכבת שהטיפול בה לוקח, לפחות על פי ניסיונו שעות עבודה לא מבוטלות, בשעה שיש פיתרון קיים וזמין שיכול לפתור את הבעיה ברבע שעה, כדבריו. אתר רשות המסים מותאם רק לאקספלורר 8, וכאשר משתמש מגיע לאתר עם דפדפן אקספלורר מדור מאוחר יותר האתר מקפיץ הודעה ובה הסבר כיצד להכניס את האתר לרשימת האתרים המותאמים של הדפדפן (compatibility).

הוא כתב כי הפיתרון של רשות המסים דרש שעות עבודה לא מבוטלות בעוד שהפיתרון מן המוכן שמציעה מיקרוסופט מאפשר לעשות זאת בקלילות. רק כדי להוכיח את טענתו הוא יצר באתרו הדגמה של שתי האפשרויות.

ממשרד האוצר לא נמסרה תגובה לשאלת "הארץ" בנושא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ