קיקסטארטר חצה את קו מיליארד הדולר במימון גולשים

יותר מ-6.7 מיליון משתמשים מ-224 מדינות ברחבי העולם השקיעו בפרוייקטים שונים באתר

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

אתר מימון ההמונים קיקסטארטר הודיע ביום שני כי הצליח לעבור את קו מיליארד הדולר בהשקעות בפרויקטים באתר.

"זה קרה ב-4:03 בבוקר בזמן החוף המערבי", אמר לרויטרס מנכ"ל קיקסטארטר ינסי סטריקלר, שהוסיף כי מדובר בסכום הכולל של ההשקעות בפרויקטים מאז פתיחת האתר באפריל 2009. האתר הגיע לסכום בזכותם של 5.7 מיליון משתמשים, מ-224 מדינות שתרמו לפרויקטים באתר. יותר ממחציתו של הסכום הושקע בשנה האחרונה.

עיקר הסכום הגיע מגולשים בארה"ב (3.7 מיליון איש) שהשקיעו יותר מ-660 מיליון דולר בפרויקטים. אחריהם הגיעו הבריטים עם יותר מ-300 אלף איש שהשקיעו 54 מיליון וקנדה עם 216 אלף איש שהשקיעו 31 מיליון דולר. בישראל לעומת זאת, 12 אלף איש השקיעו יותר מ-2 מיליון דולר. ברשות הפלסטינית רק שמונה בני אדם השקיעו בסך הכל 1,680 דולר.

סטריקלר ציין למשל את אחד הפרויקטים: הסרט הדוקומנטרי "הכיכר" על המהפיכה בכיכר תחריר בקהיר שהובילה להפלת הנשיא חוסני מובארק היה מועמד השבוע לאוסקר. פרויקטים נוספים שעוררו עניין רב הוא הסרט ורוניקה מארס, השעון החכם Pebble והמשחק Broken Age של חברת דאבל פיין.

השעון החכם פבלצילום: אלרטה

סטריקלר ציין שהתומכים אמנם לא מקבלים תמורה פיננסית על ההשקעות שלהם, אבל הם יכולים להתפאר בתמיכה בפרויקטים המוצלחים והבולטים. זאת חוץ מהתמורות האחרות שמציעים בעלי הפרויקטים.

סטריקלר ציין כי גם הפריצה שאירעה באתר בחודש שעבר והובילה לדליפת פרטי משתמשים לא הביאה לירידה בשימוש. למעשה, רמת התמיכות דווקא עלתה.


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ