חוקרים בגוגל: מדינות אחראיות לתקיפות סייבר נגד עיתונאים

החוקרים גילו כי 21 מ-25 כלי התקשורת הגדולים בעולם סבלו מתקיפות האקרים שמאחוריהן עומדות ככל הנראה מדינות

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

21 מ-25 כלי התקשורת הגדולים בעולם סבלו מהתקפות של האקרים, ככל הנראה בידי גורמים ממשלתיים, כך קובעים חוקרי אבטחה של גוגל במחקר חדש.

האנטלי ושותפו לכתיבה, מורגן מרקיז בואר, הציגו את המאמר שלהם בכנס האקרים בסינגפור ביום שישי. "אם אתה עיתונאי או גוף תקשורת, אנחנו נראה מתקפות בחסות מדינות, ואנחנו רואים שזה קורה באופן שאינו תלוי אזור. ראינו את זה בכל העולם", אמר האנטלי לרויטרס. שני החוקרים סירבו להגיד מדוע גוגל חוקרת מתקפות כאלה, אבל הסבירו כי החברה "עוקבת אחר המדינות שתוקפות את המשתמשים שלנו".

האנטלי אמר כי האקרים סינים הצליחו לחדור לכמה גופי תקשורת מערביים מובילים באמצעות שאלון מזויף שנשלח לעובדים. רוב המתקפות הללו כללו אימיילים שהכילו תוכנה זדונית, או כאלה שהובילו את המשתמשים לאתרים שנועדו להונות אותם ולגרום להם להכניס אליהם את הפרטים שלהם.

בניין הניו יורק טיימס בניו יורקצילום: אי–פי

בשנה האחרונה דיווחו כמה גופי תקשורת ובהם הניו יורק טיימס, פורבס, הארץ ואחרים כי הותקפו בידי קבוצת ההאקרים הסורית, הצבא הסורי האלקטרוני. הניו יורק טיימס ואחרים אף דיווחו על ניסיונות חמורים יותר בידי האקרים סינים.

אבל מרקיז בואר אמר כי מספר המתקפות שלא מדווחות גבוה בהרבה מאלה שהציבור יודע עליהן. "זה קצה הקרחון", אמר וציין מתקפה שארכה שנה על עיתונאים, ובהם כתב סוכנות אי-פי, ואחרים שהיו מעורבים בנושא זכויות אדם בווייטנאם. התקיפות בוצעו לרוב באמצעות אימייל עם צרופה נגועה שהתחזתה למסמך הנוגע לזכויות אדם. גם גופי תקשורת קטנים נמצאים על הכוונת, אמר האנטלי שציין לדוגמה מתקפות על גופי חדשות במרוקו ואתיופיה.

השניים אמרו כי הבעיה היא שגופי חדשות מסתגלים לאט יותר לאיום. "הרבה ארגונים רק מתעוררים למציאות החדשה", אמר אך ציין שעיתונאים בודדים רבים לא מחכים שהארגון שלהם יתחיל לדאוג ופועלים באופן עצמאי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ