האקר ישראלי: הכירו את חברי אנונימוס שהשתתפו ב-#opisrael

חבר קבוצת האקרים ישראלית חשף את פרטיהם ואת הסיסמאות של 16 בני אדם, לדבריו הם חברים בקבוצת Anongh0st

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עודד ירון

מבצע הסייבר הגדול של אנשי #opisrael נגד האינטרנט בישראל החל בהצהרות מפוצצות והסתיים בקול ענות חולשה עם מספר קטן יחסית של אתרים שהופלו ודליפות מידע לא משמעותיות או שקריות. דווקא מהצד השני נרשמה הצלחה כאשר האקר ישראלי מקבוצת Israeli Elite Force חשף את פרטיהם של חלק מהמשתתפים ואף צילם אותם באמצעות מצלמת הרשת שלהם.

ההאקר הישראלי שמזדהה בכינוי Buddhax הזהיר את אנשי קבוצת Anongh0st שאליהם פרץ מפני תקיפה נוספת של ישראל. במסמך שהתפרסם בדף הפייסבוק של הקבוצה לפנות בוקר ובקבוצות נוספות בפייסבוק, כמו גם במאקו, הוא חשף את שמותיהם של חלק מהאנשים שלדבריו השתתפו ב-#OPIsrael , הפרופילים שלהם בפייסבוק וחשבונות נוספים לצד תמונותיהם.

אחד התוקפים, לפי Israeli Elite Forceצילום: Israeli Elite Force

החשיפה של הפעילים מגיעה לאחר שבימים האחרונים, כאשר הסיבוב של OPIsrael היה בעיצומו, נפוצו אזהרות בטוויטר על כך שאותם חברי קבוצות האקרים חושפים ילדים שלא מודעים למעשיהם לסכנות חוקיות ולא דואגים להסביר להם לשמור על האנונימיות שלהם.

"כולם יודעים מה פירוש OpIsrael, אז אחרי שאני אפרסם את ה-DOX (פרסום מסמכים) אני משוכנע ש'האקרים' של אנונימוס יחשבו פעמיים לפני שינסו לתקוף את ישראל", כתב Buddhax. "מתקפות DDoS (הפלת אתרים) והשחתה של אתרים קטנים אינם האקינג. גם אני לא האקר גדול, אבל אני מספיק טוב כדי לחשוף אתכם".

בין האנשים שאת פרטיהם הוא פרסם את אפשר למצוא אנשים מפורטוגל, איטליה ושווייץ, לצד כאלה ממלזיה, אינדונזיה, אלג'יריה וסעודיה. בהודעת פופ-אפ שהקפיץ במחשביהם כתב להם: "בפעם הבאה אל תשתתף ב-OPIsrael. אנחנו יודעים מי אתה. אנחנו יודעים איפה אתה. תחי ישראל!".

בדף של Israeli Elite Force בפייסבוק העלו קישור גם לתגובה של אחד מהאנשים שהותקפו בידי Buddha, שלפחות לפי החלק באנגלית בדיון שניהל בפייסבוק, היה מופתע מאוד מהחשיפה.

ראוי לציין שפעילות כזאת של האקרים שפועלים מטעם עצמם לא תמיד מתקבלת בעין יפה בקהילת האבטחה, גם אם יש כלפיה הרבה אהדה. בין היתר, מפני שמקרים כאלה עשויים לגרום לצד השני לעשות מאמצים רבים יותר כדי להסתתר - מה שעשוי להקשות על מעקב חשאי אחריהם. סוגייה נוספת היא הסכנה להסתבכות חוקית שאליה האקרים כאלה עשויים לחשוף את עצמם בפעילות הזו, גם אם הכוונה טובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ