פייסבוק הסירה דף של מטיף איסלאמי שקרא לרצח אמריקאים

מוסא סרנטוניו קרא לרצוח פוליטיקאים; חשבון טוויטר של מטיף איסלאמי קיצוני נוסף הוסר מהרשת בעקבות דיווח שחשף את הפופולריות שלו בקרב ג'יהאדיסטים

גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גרדיאן

פייסבוק הסירה דף של מטיף איסלאמי קיצוני שעודד פעולות טרור. החברה אישרה כי הסירה את הדף של מוסא סרנטוניו, מטיף שמתגורר במלבורן, אוסטרליה ולו היו 12 אלף עוקבים ברשת. סרנטוניו קרא למאמינים להתנקש בפוליטיקאים אמריקאים. מטיף קיצוני נוסף שפועל בארה"ב הסיר ככל הנראה את חשבונו לאחר שהבי-בי-סי והגרדיאן דיווחו כי הוא הילל אנשי ג'יהאד בריטים שנהרגו במלחמה בסוריה.

סרנטוניו, בן למשפחה איטלקית, הוא השלישי בפופולריות בקרב ג'יהאדיסטים הפועלים בסוריה, כך גילו חוקרים בקינגז קולג' שחקרו את השימוש של ג'יהאדיסטים בסוריה במדיה חברתית.

בפוסט אחד מה-16 בדצמבר כתב סרנטינו "אם אנחנו רואים שמוסלמים נהרגים בידי המנהיגים העריצים של ארה"ב, אז אנחנו מוכרחים לעצור אותם בידינו (כלומר בכוח). אנחנו צריכים להילחם כדי לעצור אותם, על ידי רצח מנהיגיהם הדכאניים, החלשת היכולות ההתקפיות שלהם וכו'".

סרנטוניו, שנולד קתולי, סיפר שהמיר את דתו לאיסלאם בגיל 17, בשנת 2002, בעקבות ביקור בוותיקאן. גורמים בקהילה האיסלאמית אמרו כי נסע לאחר מכן לקהיר ואז החל לשדר בתחנת טלוויזיה איסלאמית. באוסטרליה נהג לבקר באירועים במרכז איסלאמי מדרום לבריסביין ובחנות ספרים בסידני. הוא אמר כי הוא מתגורר כעת בפיליפינים ובמצרים, והוא חוזר לארצו רק לעתים רחוקות.

כשנשאל אם הוא רוצה להחיל את שלטון השריעה באוסטרליה הוא אמר לגרדיאן, "חוק השריעה צריך להיות מושלט באדמות האיסלאם, הוא חוק למוסלמים, לא ללא מוסלמים. המלצתי לכל המוסלמים שמתגוררים באוסטרליה להגר למדינות מוסלמיות, במיוחד אם הם רוצים לכונן את השריעה ולחיות במדינה שנשלטת בידי חוקה אללה".

המטיף הנוסף שזוהה בידי החוקרים הוא אחמד מוסא ג'יבריל, נוכל מורשע ממישיגן שהפך ליועץ רוחני, שהתברר כי הוא הפופולרי ביותר בפייסבוק בקרב ג'יהאדיסטים באירופה ובצפון אמריקה. יש לו יותר מ-190 אלף לייקים, ו-60% מהלוחמים הג'יהאדיסטים שנבדקו במחקר (190) עקבו אחרי החשבון שלו בטוויטר. ג'יבריל הוא בן למשפחה פלסטינית, שבילה חלק ניכר מילדותו בסעודיה, שם אביו למד לימודי דת. הוא נידון למאסר לאחר שהפעיל אתר ובו קרא "להפיץ את האיסלאם באמצעות החרב". ב-2012 הוא השתחרר ממאסרו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ