הרשת החברתית שתכיר לכם זר מוחלט, תמונה אחר תמונה

חוקרים ב-MIT פיתחו אפליקציה שמשדכת בין שני זרים למשך 20 יום, ופותחת צוהר לחייהם בניסיון להכיר אחד את השני ממקום של אמפטיה וסקרנות

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודד ירון

רשתות אנונימיות כמו Whisper ו-Secret תופסות תאוצה בחודשים האחרונות. אולי קצת כי נמאס לנו לשים את עצמנו תחת הזכוכית המגדלת של פייסבוק ודומיה, ואולי כי הן מאפשרות להגיד דברים שאי אפשר להגיד בשום מקום אחר. גם חוקרים ב-MIT חשבו על רשת אנונימית כזאת, אבל גם היא  מגיעה עם טוויסט משלה.

האפליקצייה DAY STRANGER 20 (זר ל-20 יום) שפותחה בשיתוף פעולה בין קבוצת Playful Systems במעבדת המדיה של MIT ומרכז הדלאי למה לאתיקה ולערכים משני חיים לא מובילה אתכם להתבוסס בעדכונים של חבריכם ואחרים הדומים להם, במקום זאת,  היא מזמינה שני אנשים זרים לראות את העולם זה דרך עיניו (או מצלמת האייפון) של זה.

"במשך 20 יום, אתה ואדם זר תחוו את העולם בדרך שלכם ביחד. אף פעם לא תדעו מי זה, או איפה הם בדיוק, אבל אנחנו מקווים שזה יגלה מספיק על אותו אדם כדי לאפשר לבנות את הדמיון של החיים שלהם, ובאופן יותר נרחב, את הדמיון של זרים בכל העולם", נכתב באתר האפליקציה.

"התחלנו בשאלה האם אנחנו יכולים ליצור תוכנה שמאפשרת לחבר זרים באופן שיעורר אמפטיה במקום חשד, בוז או סלידה?", אמר ל-Fast Company קווין סלבין, מנהל קבוצת Playful Systems, שציין ש-Chatroulette כבר עושה דברים דומים, אבל היא מקלה על יצירת חוויה שלילית. "אז תהינו, איך נוכל לפתוח צוהר לך ולחיי זר באופן שייצר סקרנות ועניין".

התשובה שהם סיפקו לעצמם היתה האפליקציה שלא חושפת את כל הקלפים. הרעיון הוא שלאורך כל הימים הללו תוכל לראות לאן החבר האנונימי שלך הולך, מה הוא עושה וכמובן מה הוא אוכל, אבל אף פעם לא תוכל לגלות את שמו - לפחות עד סוף הקשר ביניכם. בסוף 20 הימים תוכלו, אם תרצוף לשלוח הודעת טקסט אחת זה לזה ולחשוף את הסוד. כמובן שמי שרוצה לא יתקשה לחשוף את המידע עוד קודם לכן - אבל בכך הוא יפסיד את מלוא החוויה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ