מרצ חטפה אש מהגולשים על תמיכת חבריה בשטרית

דבריה של גלאון על כך שרוב חברי הסיעה תכננו תמיכה בח"כ שזכור בין היתר בתמיכה במאגר הביומטרי קוממו עליה רבים; מרצ הודיעה לאחר מכן כי היא מעניקה חופש הצבעה

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

תמיכתם של ח"כים במרצ בחבר הכנסת מאיר שטרית הובילה לגל של ביקורת חריפה ומהירה עליה ברשת בזמן הקצר שבין הסיבוב הראשון לשני בבחירות לנשיאות

ראשת מרצ, זהבה גלאון, שהתראיינה בערוץ 2, אמרה כי היא חושבת שרוב חברי המפלגה, מלבד ח"כ גילאון, מתכננים לתמוך בשטרית, כפי שעשו בסיבוב הראשון. ואולם, זמן קצר לאחר הראיון, ולאחר שהחלו התגובות הנזעמות ברשת, מרצ הודיעה כי היא מעניקה לחבריה חופש הצבעה. 

"מרצ, הרגע, עם תמיכתכם במאיר 'אבי המאגר הביומטרי' שטרית, שהוא אחד הדברים הגרועים שיכולים לקרות לדמוקרטיה בארץ, סופית הפכתם להיות מפלגה לא רלוונטית", כתב אחד הגולשים על עמוד הפייסבוק של זהבה גלאון. "אתם לא ראויים להיקרא יותר 'שמאל'. אתם סתם עוד מפלגה בלי כיוון, כמו הגמלאים, כמו 'יש עתיד', וכמו מפלגת 'זכויות הגבר במשפחה'".

"מרצ איבדתם את קולי! לתמוך באיש המסוכן והערמומי הזה?", כתב גם הצלם והפעיל ערן ורד, וכמותם היו עוד רבים אחרים.

כאמור, זמן קצר לאחר שהחלו התגובות הנזעמות, במפלגה הוציאו הודעה לפיה היא מנהיגה חופש הצבעה.  גם בעמוד הפייסבוק של המפלגה הודיעו כי הם מנהיגים חופש הצבעה. 

סתיו שפיר לעומת זאת פנתה לעוקביה בטוויטר ושאלה אותם במי הם מעדיפים לבחור. כמעט כל המשיבים הביעו תמיכה בריבלין.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ