מלחמת הממים: הציטוט האומלל של ח"כ קלדרון והרמיקס של החמאס

חברת הכנסת של יש עתיד קראה למתינות בציטוט של ראש משטר וישי הפרו נאצי, נוי אלוש הוציא רמיקס קריוקי של החמאס וכל השאר מנסים להעביר את ההסלמה בבדיחות

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

פרס פאדיחת הפייסבק היומית הולך הפעם לח"כ רות קלדרון מיש עתיד שדווקא ביקשה לקרוא למתינות בעימות הנוכחי אבל בחרה בציטוט של המרשל פיליפ פטן מימי קרב ורדן במלחמת העולם הראשונה. גולשים הזכירו לה שאותו מרשל פטן היה ראש משטר וישי, ממשלת בובות שהוקמה לאחר הניצחון הנאצי על צרפת. הערך עליו בוויקיפדיה, שצוטט בידי הגולשים, מזכיר בין היתר כי משטר וישי האנטישמי סייע באופן פעיל לשואת יהודי צרפת.

מאוחר יותר ערכה קלדרון את הסטטוס, הסבירה שהציטוט עוסק באיפוק, וביקשה להתייחס לגופם של הדברים ולא לגופו של אדם.

"את מודעת לזה שהאסטרטגיה הזו הביאה להשפלת הצרפתים 25 שנה מאוחר יותר כן? ושהבחור שציטטת היה משת״פ בזוי של הנאצים ועד היום נחשב בוגד באומה הצרפתית? את יודעת, או שספר הציטוטים שיאיר קנה לך לא אומר זאת?", שאל איתמר הראל.

גם הערך על פטן בוויקיפדיה זכה לאזכורים רבים. "לשירותך, דוקטור (מוויקיפדיה, בלי לעבוד קשה מדי)", כתב רועי פרידמן: אנרי פיליפ פטן (בצרפתית: Henri Philippe Benoni Omer Joseph Pétain) (24 באפריל 1856 – 23 ביולי 1951) היה מצביא ומדינאי צרפתי שזכה לתהילה כמגנה של צרפת במלחמת העולם הראשונה. לאחר תבוסתה הצבאית של צרפת במלחמת העולם השנייה עמד פטן בראש צרפת של וישי, אשר שיתפה פעולה עם גרמניה הנאצית. פטן שימש כשליט בובה, ולאחר תבוסתה של גרמניה במלחמה נשפט כבוגד, ונידון למוות. גזר דינו הומתק אחר כך למאסר עולם. ממשלת וישי ופטן, שעמד בראשה, נחשבים כשותפים לאחריות לשואת יהודי צרפת.

הלגלוג על ח"כ קלדרון שציטטה את האיש הלא נכון הוא רק אחד מאינספור סטטוסים שמנסים להעביר את היום הקשה עם קצת צחוק על הממשלה על החמאס ובעיקר עלינו. נוי אלוש למשל הפך את נאום החמאס להזדמנות לקריוקי לצלילי יו 2, בוב מארלי ואמנים נוספים:

גולשים אחרים איווררו את העצבים והפחד בססטוסים הומוריסטים כמו תמיד:
‎‎פרסום‎ by Tamar Sion.‎

Post by ‎חגילר‎.‎‎פרסום‎ by Meir Katz.‎


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ