היוזמה שאוספת את רשימת המקלטים המלאה ברחבי הארץ

מורד שטרן יצר כבר ב-2012 מפה של כל המקלטים בתל אביב, עכשיו הוא אסף רשימה של המקלטים בכל ארץ והוא מבקש את עזרת הגולשים בהרחבת המידע וביישומו באפליקציות

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עודד ירון

הלחימה בין ישראל לחמאס במסגרת מבצע צוק איתן ומטחי הרקטות שוב הפכו את המקלטים הציבוריים הנשכחים ביום יום לאחד המקומות החשובים ביותר כרגע. אבל הבעיה היא שמעטים יודעים היכן הם נמצאים.

מורד שטרן יצר כבר ב-2012 מפה של המקלטים בתל אביב, ועכשיו הוא מנסה להרחיב את הרשימה לכל הארץ. בסטטוס חדש בפייסבוק סיפר שטרן כי בשעתו ספג לא מעט ביקורת על כך שהמפה כיסתה רק את תל אביב. "רק עיריית ת"א שיחררה מידע עם כל מיקומי (וסוגי) המקלטים, וכך בקלות יכולתי למפות את כולם", הסביר שטרן.

"חיפוש מהיר בגוגל מראה שכל עירייה משחררת את המידע הזה בצורה אחרת (PDF, תצוגת WEB, מידע ישן וכו') - ולכן יצרתי גוגל דוקס אחיד שכל המקלטים, בכל ערי ישראל, יוכלו להיות מאונדקסים בו - ואז כל מפתח יוכל ליצור על בסיס זה אפליקציות חשובות. זה לא רק לסבב הזה. זה *מאגר מידע חשוב* שצריך היה להיות קיים כבר מזמן", הוסיף.

מפת המקלטים בתל אביב שיצר מורד שטרןצילום: מורד שטרן

את הרשימה של שטרן אפשר למצוא כאן ואת המפה הקיימת אפשר לראות כאן.

בנוסף קיימות אפליקציות למובייל כמו המלחמה הבאה (iOS), שכוללת רשימת מרחבים מוגנים, פנס ואפשרות להאזין לגל"צ ומרחב מוגן (iOS) שמסייעת גם היא במציאת מרחבים מוגנים. משתמשי אנדרואיד בתל אביב יכולים להסתייע באפליקציית מקלט לי תל אביב במציאת מקומות בטוחים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ