מסרונים מזויפים בשם כוחות הביטחון מזהירים ממחבל מתאבד באזור תל אביב

הלוחמה הפסיכולוגית של החמאס נמשכת: ההודעות, ששולחיהן התחזו לשב"כ ולצה"ל, הזהירו כי המחבל מתכנן להתפוצץ במקלטים

גילי כהן
עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
עודד ירון

מאות אזרחים ישראלים קיבלו היום (ראשון) הודעות באנגלית ששולחיהן מתחזים לשב"כ ולצה"ל. ההודעות מזהירות כי מחבל מתאבד חדר לאזור המרכז ותל אביב במטרה להתפוצץ במקלט. בהודעות התבקשו אזרחים לשים לב לזרים הנמצאים במקלטים. לא מדובר בהודעות של גורמי ביטחון, וככל הנראה מדובר בהודעות שהופצו על ידי האקרים שהתחזו לגורמים ביטחוניים.

בהודעות, שהגיעו מהכינויים Shabak ו-IDF, נכתב: "מחבל מתאבד התגנב לתל אביב ולמרכז והוא מתכנן לפגוע במקלטים. הזהרו מזרים במקלטים".

יועץ התקשורת ניר הירשמן סיפר ל"הארץ" כי מוקדם יותר היום קיבל הודעת דואר אלקטרוני, שנשלחה בידי גורמים שהתחזו לפיקוד העורף, אך למעשה היו אלה הודעות תעמולה שעליהן היו חתומים גדודי עז א-דין אל-קסאם, ובהן הבטיחו לנקום את מותו של מוחמד אבו חדיר, שנרצח על פי החשדות בידי יהודים על רקע לאומני. "לא נשכך את הדם שלכה הילד מוחמד אבו חדיר", נכתב שם (שגיאות כתיב במקור).

"אל הציבור הישראלי:", נכתב בהודעה, "הממשלה שלכם נכנסת איתנו במערכה מפסידה, שלא תוכל להשיג בה דבר, כי אין לנו מה לחשוש, אבל במקביל תהיה כל ישראל תחת האש של רקטות וטילי אלקסאם"

זו אינה הפעם הראשונה בעימות הנוכחי שבה נשלחו הודעות איום ודיסאינפורמציה של החמאס. בשבוע שעבר נשלחו מסרונים שקריים שדיווחו על פגיעת טיל במפעל כימי בחיפה, שגרם לשריפה אדירה. בהודעות השקריות נכתב גם כי בעיר נערכים לאפשרות של פינויה.

צילום מסך: ניר הירשמן
ההודעה שנשלחה להירשמן. צילום מסך: ניר הירשמן

מוקדם יותר דווח ב"הארץ" כי האקרים פרו פלסטינים המשתייכים לקבוצת Anonghost פרסמו מספרי טלפון וכתובות אימייל של מאות בני אדם בעלי קשר למשרדי ממשלה שונים, במה שנראה כמו הדלפה שנובעת מפריצה למחשבי המשרדים, אולם התברר כלא יותר מליקוט רשימות שהיו זמינות לכל מי שיודע להשתמש בגוגל.

מהשב"כ נמסר: "בשעות האחרונות מופצים מסרונים כוזבים כביכול מטעם שב"כ, ובהם דיווחים על כוונות פיגוע וכן על נפגעים במספר מקומות בארץ כתוצאה מנפילת רקטות. שב"כ מדגיש כי מדובר בהודעות שקריות המופצות על ידי קבוצות האקרים בעולם ומרצועת עזהמומלץ שלא להעביר הלאה הודעות אלה ולא לפתוח לינקים המופיעים בחלק מאותן הודעות - דבר העלול לגרום להדבקת הסלולר בווירוס העלול לשאוב מידע אישי על המחזיק בו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ