הופל אתר עז א-דין אל קסאם, דף הפייסבוק שלהם הוסר

אחרי שפרסם הודעה על מתקפות כבדות על האתר של הזרוע הצבאית של חמאס, הוא הופל בשעות הלילה; פייסבוק הסירה את הדף כי עבר על חוקיה

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודד ירון

אתר גדודי עז א-דין אל קסאם, הזרוע הצבאית של חמאס, הופל הערב, ככל הנראה בשל מתקפת האקרים פרו ישראלים, בעוד שדף הפייסבוק של הזרוע הוסר בידי הרשת החברתית בעקבות תלונות של גולשים ישראלים. לפנות בוקר דווח גם כי החשבון של הארגון בשפה האנגלית בטוויטר נחסם. החשבון הישראלי ממשיך בינתיים לפעול.

ב-middleeasternet.com דווח כי גולשים שניסו להגיע בשעות אחר הצהרים לאתר הזרוע הצבאית באנגלית (qassam.ps) נתקלו בהודעה לפיה האתר סופג מתקפות כבדות, והבטיחה כי יופנו לאתר תוך כמה שניות.

בשעות הלילה האתר כבר נפל ובמקומו גולשים התקבלו בהודעה של חברת CloudFlare על כך שהוא לא זמין. הגרסה בערבית עדיין פעילה, אולם גם באתר זה הופיעה הודעה מקדימה על מתקפות על האתר. יצויין כי קבוצת ההאקרים הישראלית Israeli Elite Force, שחשפה חברים לכאורה בקבוצת אנונימוס באפריל השנה, כתבה בעמוד הפייסבוק שלה כי היא מתכננת מבצע שייפתח מחר.

צילום המסך באתר עז א-דין אל קסאם

הבוקר הסירה פייסבוק דף של גדודי עז א-דין אל קסאם בעקבות תלונות של משתמשים ישראלים. אבי עובדיה, יועץ תקשורת שהתלונן בפני הרשת כי הדף מכיל דברי שטנה, קיבל ממנה דיווח כי הדף הוסר לאחר בדיקה. הרשת החברתית אישרה את הדברים בתשובה לשאלת "הארץ" והסבירה כי הדף הוסר כי עבר על חוקי הקהילה שלה.

האקרים פלסטינים הצליחו לרשום לעצמם הצלחות בזירת פייסבוק, על ידי השתלטויות על דפים מרכזיים ברשת הישראלית אך גם בפריצות לשידורי טלוויזיה והיום גם בפריצה למערכת ההודעות של מועצת מטה בנימין, שניצלה ככל הנראה את החוליה האנושית החלשה - סיסמה קלה לניחוש.

תומר בקשי, מנהל תחום הענן בחברת 2Bsecure, אמר כי לצד חובבנים שפועלים בגלוי יחסית ובדרך כלל מפילים אתרים קטנים, קיימים תוקפים פרו פלסטינים מנוסים ומקצועיים יותר, שמתארגנים בפורומים קטנים וסגורים.

לדבריו הפריצה לדפי הפייסבוק אמנם לא גרמה נזקים חמורים אך היא מעידה על מידה של תחכום. "אנו רואים כאן עליית מדרגה מן ההיבט הטכני. אין פה שימוש בכלים אוטומטיים כנהוג אלא כתיבה של קוד ייעודי שהצליח להתחזות בצורה טובה ומשכנעת להודעה מטעם פייסבוק".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ