העמוד של ברוך מרזל הוסר מפייסבוק בשל הסתה

גולשים דיווחו לרשת החברתית כי העמוד הכיל דברי שטנה. בפייסבוק קבעו כי הוא עובר על כללי הקהילה

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עודד ירון

העמוד הרשמי של ברוך מרזל הוסר מפייסבוק, כך דיווח היום (שני) ל"הארץ" א', שהיה כנראה אחד מני רבים שהתלוננו על העמוד בפני הנהלת הרשת החברתית. ואכן מבדיקה עולה כי העמוד, "ברוך מרזל-העמוד הרישמי", אינו זמין בגלישה בפייסבוק.

"בחנו את העמוד שדיווחת על דברי או סמלי שנאה. מאחר שהוא עובר על כללי הקהילה שלנו, הסרנו אותו", מסרה הרשת החברתית לא'. בכללי הקהילה שלה מצויין כי "פייסבוק אינה מתירה דברי שטנה, אבל מבחינה בין דברים רציניים והומוריסטיים. בעוד שאנחנו מעודדים אתכם לקרוא תיגר על רעיונות, מוסדות, אירועים ומנהגים, אנחנו לא מתירים לאנשים או קבוצות לתקוף אחרים בהתבסס על הגזע, המוצא, הלאום, הדת, המין, המגדר, הנטייה המינית, נכות או מצב רפואי".

התלקחות היצרים סביב המצב הביטחוני שהוביל להתנגשויות בין מפגיני ימין לשמאל ובין פרו ישראלים לפרו פלסטינים ניכרה גם ברשת. עשרות קבוצות שנאה נפתחו בפייסבוק בימים שלאחר חטיפתם ורציחתם של אייל יפרח, גיל-עד שער ונפתלי פרנקל, ומאז הרשת הפכה לזירה לקרבות וירטואליים.

העמוד שהוסר מצטרף לרבים אחרים שפייסבוק מסירה בעקבות פגיעה בכלליה. רק בשבוע שעבר דווח כי העמוד הרשמי של גדודי עז א-דין אל קסאם הוסר בשל דיווחים של גולשים ישראלים שהוגשו מאותן סיבות שהובילו להסרת העמוד של מרזל. מעניין לציין עם זאת שרבות מהקבוצות השנאה החדשות ברשת לא הוסרו למרות שגולשים רבים דיווחו עליהן.

ברוך מרזל בהפגנת ימין בנצרת ב-2012צילום: גיל אליהו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ