יהונתן ליס
יהונתן ליס

המתקפות על האינטרנט בארץ נמשכות גם היום (ראשון), כך עולה ממייל ששלח סגן מנהל "ממשל זמין" גבי כהן, והגיע לידי "הארץ". "ממשל זמין" אחראי בין היתר על אתרי משרדי הממשלה. במקביל תקפו הערב האקרים ישראלים אתרי חדשות פלסטיניים.

"בשעות האחרונות מתמודדות ספקיות האינטרנט במדינת ישראל עם תקיפות סייבר מסיביות למניעת שירות (DDoS)", כתב כהן בהודעה. "בשל כך ייתכנו שיבושים בגלישה וזמינות השירותים הקשורים בגלישה באינטרנט".

DDoS היא מתקפה שנחשבת בדרך כלל לפשוטה יחסית, אך יעילה במקרים רבים. עם זאת, ישנן שיטות רבות ושונות לביצוע מתקפות כאלה. בשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית בנפח המתקפות, במקביל לעלייה בנפח התעבורה הכללית ברשת.

המייל שנשלח מממשל זמין. צילום מסך

המתקפות שבוצעו היום הן חלק מגל הולך ומתגבר של מתקפות על אתרים ועל תשתיות אינטרנט בארץ על רקע ההסלמה ברצועת עזה. רק אתמול דיווח השב"כ כי סוכלה מתקפה נרחבת של האקרים אנטי ישראלים נגד אתרי ממשל, תקשורת וגופים רבים נוספים בישראל. זאת אחרי שכבר בשבוע שעבר יצאו דיווחים שונים של תקיפות על אתרים ישראליים ועל שירותים חיוניים כמו ספקיות אינטרנט. בשבוע שעבר אף נאלצו ספקיות לחסום תעבורה מחו"ל למשך כשעתיים בסך הכל, בשל מתקפה דומה. גם אתר ynet הודיע בשבוע שעבר כי הותקף בידי האקרים.

למתקפה בסוף השבוע קדמו איומים של פעילים בקבוצות הקשורות למה שכונה #OpIsrael, שבמסגרתו בוצעו בשנתיים האחרונות מתקפות להפלת אתרים בישראל. למתקפות ההן קדמו איומים מפוצצים, אך למעשה הנזק היה מינורי. עם זאת, השב"כ וגורמי אבטחה נוספים מסרו כבר בשבוע שעבר כי ההסלמה באזור הביאה לעלייה של מאות אחוזים במספר ובנפח ההתקפות על אתרים ישראלים.

הערב תקפו האקרים ישראלים אתרי חדשות פלסטיניים שונים כמו alresalah.ps, paltoday.ps ואתרים נוספים והעלו אליהן סרטון המציג את ההבדלים בין חגיגות הרמדאן בישראל לבין החגיגות בעזה בימים אלו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ