רוצים לצ'וטט בפייסבוק? בקרוב תהיו חייבים להתקין את המסנג'ר

הרשת החברתית הודיעה כי האפליקציה הראשית שלה לא תאפשר בקרוב להשתמש בפונקציית הצ'ט

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עודד ירון

פייסבוק הודיעה היום (שלישי) כי בקרוב משתמשים כבר לא יוכלו להשתמש בצ'ט באפליקציה הרגילה שלה. כלומר מי שירצה להמשיך להשתמש בצ'ט עם חבריו לרשת החברתית יצטרך להתקין את אפליקציית המסנג'ר שלה.

"בימים הקרובים אנחנו ממשיכים ליידע אנשים שבמידה והם רוצים לשלוח ולקבל הודעות פייסבוק בנייד, הם יצטרכו להוריד את אפליקציית מסנג'ר", מסרה החברה.

"כפי שציינו בעבר, המטרה שלנו היא למקד את מאמצי הפיתוח בלהפוך את מסנג'ר לחוויית המסרים המידיים הטובה ביותר שאפשר ולמנוע את הבלבול שיש כעת בשתי חוויות נפרדות להעברת מסרים בפייסבוק על גבי מכשירים ניידים. אפליקציית מסנג'ר משמשת יותר מ-200 מיליון בני אדם בחודש, ואנו נמשיך לפעול כדי להפוך אותה לדרך מהנה יותר להתחבר עם אנשים".

פייסבוקצילום: פייסבוק

בפייסבוק אומרים שחוויית השימוש במסנג'ר נוחה ומהירה בהרבה מזו של שימוש באפליקציה הרגילה. בנוסף אומרים בחברה כי המסנג'ר מאפשר לתקשר בווידיאו, תמונות ובהודעות אודיו קצרות.

הצעד הוא חלק מהאסטרטגיה החדשה של פייסבוק להתפרש על פני כמה אפליקציות במקביל, ובהן אינסטגרם וווטסאפ שרכשה, ולא לנסות לדחוס את כל האופציות לאפליקציה היחידה שלה. בחודש שעבר הוציאה פייסבוק מחדש אפליקציה בשם סלינגשוט שאמורה להתחרות בסנפצ'ט, ולאפשר לשלוח הודעות שנעלמות תוך זמן קצוב.

רבים לא מרוצים מכך שהצעד מחייב אותם בעצם להתקין שתי אפליקציות. אבל, זאת יכולה להיות דרך טובה להיפטר מהאפליקציה הראשית וזוללת הזמן ומשאבי המערכת ולהסתפק באמצעי הקשר לחברים. בפייסבוק עצמה אפשר לגלוש מהדפדפן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ