ג'ימי קימל - הידוען המסוכן ביותר ברשת

חברת מקאפי גילתה כי כמעט חמישית מהחיפושים הקשורים בשמו של המגיש האמריקאי מובילים ללינקים זדוניים; אחריו מגיעים הדי.ג'יי ההולנדי ארמין ואן ביורן והזמרת קיארה

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עודד ירון

חברת מקאפי פרסמה היום את רשימת הידוענים המסוכנים ביותר ברשת - אלה שהפופולריות שלהם הפכה את שמם לכלי בידי האקרים שמנסים להפיל בפח גולשים. בראש הרשימה ניצב ג'ימי קימל, ש-19.38%, כלומר כמעט חמישית, מתוצאות החיפוש של שמו או צירופים נוספים מובילים לקישורים זדוניים.

הדירוג של מקאפי בוחן מה הסיכויים שתוצאות חיפוש שאמורות להוביל לחומר כמו סרטונים או תמונות על הידוענים המדוברים יובילו למעשה לאתרים נגועים שמכילים תוכנות זדוניות. זו השנה השמינית שבה החברה מפרסמת את דירוג הידוענים המסוכנים.

"שמות של סלבריטאים בצירוף המונחים 'וידיאו' או 'תמונות' הם בין המונחים המחופשים ביותר באינטרנט", אמרה מישל דנדי, האחראית על תחום פרטיות במקאפי. "עברייני רשת מנצלים את הצורך של הצרכנים להיות מעודכנים בחדשות על סלבריטאים ומובילים אותם לאתרים שיכולים לפגוע במכשירים שלהם ולסכן את המידע האישי שלהם".

הבא בתור אחרי קימל הוא הדי.ג'יי ההולנדי ארמין ואן ביורן ש-19.33% מתוצאות החיפוש הקשורות אליו מכילות קישורים זדוניים. אחריו מגיעה הזמרת סיארה עם 19.31%. הבאים בתור הם הראפר פלו רידה (18.89%), ברוס ספרינגסטין (18.82%) וזמר הקאנטרי בלייק שלטון (18.47%). אחריהם מגיעה בריטני ספירס עם 18.19%, ג'ון בון ג'ובי ש-17.64% מהקישורים הקשורים בשמו מכילים וירוסים. את העשירייה הראשונה סוגרות הקומיקאית כריסטינה הנדלר (17.22%) והזמרת כריסטינה אגילרה עם 16.67%.

מקאפי פרסמה כמה המלצות שיכולות לסייע להימנע מליפול למלכודות הנוצצות הללו:

1. היזהרו מלינקים שמובילים לאתרים שאינם האתרים הרשמיים שבהם מופיע התוכן

2. ודאו כי תוכנות הגנה שלכם מתריעות מפני אתרים מסוכנים (מקאפי למשל מציעה את תוסף הדפדפן Site Advisor)

3. הצירוף המסוכן ביותר הוא "Free downloads" - הורדות בחינם

4. הגנו על הטלפון והמכשירים הניידים בסיסמה

5. אל תכניסו סיסמה, אימייל או מידע נוסף לאתרים לא מוכרים שמבקשים מידע

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ