ערוץ היוטיוב של מכון המחקר ממר"י הוסר זמנית מיוטיוב

מנהל המכון אמר ל"הארץ" כי הוא מאמין שמדובר בניסיון של מתנגדיו לפגוע בפעילותו על ידי תלונות חוזרות ונשנות להסתה. מה שהוביל להסרה אוטומטית של הערוץ; הלילה הוא חזר לפעול

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עודד ירון

הערוץ של מכון המחקר ממר"י נמחק בימים האחרונים מיוטיוב בעקבות תלונות שהוגשו עליו. לדברי יגאל כרמון, מייסד ומנהל המכון, הערוץ הוסר בשל תלונות חוזרות ונשנות עליו מצד מתנגדיו. עם זאת, הלילה הערוץ שב לפעול.

לאחר המחיקה התפרסמה הודעה סטנדרטית של גוגל ולפיה "החשבון נסגר בשל הפרות חוזרות או חמורות של הנחיות הקהילה שלנו ו/או טענות להפרת זכויות יוצרים". כרמון אמר ל"הארץ" כי מדובר בפעם השנייה או השלישית שבה מדווחים גולשים (Flag) על כך שהערוץ משמש להסתה. במקרים חוזרים ונשנים יוטיוב מסיר את הערוץ באופן אוטומטי. אם כי, ניתן לערער על כך.

"זה לא בגלל טענות להפרת זכויות יוצרים. זה בגלל משהו מוזר ומגוחך. זו הטקטיקה שנוקטים נגדנו אנשים מסוימים. זאת פעם שלישית שמדווחים עלינו שאנחנו מסיתים", אמר. "זו כבר פעם שנייה או שלישית. אנשים עושים Flaging לחומר כאילו אנחנו מסיתים, והם החזירו אותנו".

פרזנטציה של יוטיובצילום: אי–פי

כרמון הוסיף כי הוא פונה לגורמים ברמות הגבוהות ביוטיוב בתקווה שהמקרה לא יחזור על עצמו. ואכן הלילה הערוץ שב לפעול, ויוטיוב מסרה למכון כי אישרה שהערוץ לא מפר את תנאי השימוש.

המכון שעוקב אחרי התקשורת בערבית ובפרסית, מתרגם את התכנים לשפות שונות ובהן עברית, אנגלית צרפתית ועוד. באתר המכון מסבירים כי "במעקב שלנו אחר התקשורת המזרח תיכונית אנחנו מבקשים להכיר את העולם הערבי-הפנימי על היבטיו התרבותיים, החברתיים והאידאולוגיים באמצעות גישור על פערי השפות. אנו סבורים כי כדי להכיר את השכנים יש להבין את עמדות המנהיגים הערבים כפי שהן נאמרות לבני עמם ולהקשיב לא רק לדוברי המשטרים, אלא גם לגורמים ולאישים ליברליים הנאבקים למען חירות ודמוקרטיה".

"הפעילות של ממרי נועדה להכשיר את הקרקע להידברות כנה ואמתית בין העמים. הצגת תמונה אמינה ורחבה של המציאות תוכל לסייע בהנחת יסודות לשלום יציב בין ישראל לבין העם הפלסטיני והעולם הערבי".

עם זאת, המכון נחשב כבעל נטייה ימנית, והוא ספג בעבר ביקורת על עבודתו. חוקרים ועיתונאים טענו כי הוא בוחר דווקא להבליט דווקא את עמדות קיצוניות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ