גוגל מנסה להעלים את ה-CAPTCHA

פתרון חדש שהציגה החברה יחסוך לכם את הצורך לפענח אותיות מעוותות, ויחליף את המנגנון בלחיצת עכבר אחת

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודד ירון

גוגל רוצה לפשט את ה-CAPTCHA ולחסוך לגולשים את הטרחה של התמודדות עם האותיות המעוותות שנועדו להוכיח שהן לא רובוטים. CAPTCHA (קיצור ל"מבחן טיורינג פומבי ואוטומטי לחלוטין להבחנה בין בני אדם למחשבים) הפכה שיטה פופולרית ודי מעצבנת להוכיח שאתם בשר ודם ברשת.

המבחן בדרך כלל דורש מכם לזהות אותיות מעוותות, אבל יש שיטות אחרות כמו פיתרון שאלות חשבוניות פשוטות או זיהוי אודיו. המטרה היא לחסום בוטים, כלומר יצירי תוכנה למיניהם, שמנסים להתחבר לשירותים למטרות שונות כמו הפצת ספאם.

הרעיון מצוין והוא עובד לא רע רוב הזמן. אבל יש כמה בעיות עם העניין. מצד אחד חלק מהבוטים כבר למדו להתמודד עם חלק מהקאפצ'ות. מנגד מדובר גם במנגנון מעצבן שלפעמים גם בני אנוש לא מצליחים לצלוח. למעשה מחקר של החברה מ-2012 גילה שרוב מכריע של המשתמשים מרגישים שפיתרון הקאפצ'ות מסובך, בעוד שמחשבים מסוגלים לפתור כ-99.8% מהן.

הפיתרון החדש של גוגל שנקרא reCAPTCHA ללא CAPTCHA, אמור להקל על הגולשים שמעת רק יצטרכו לסמן V ליד המשפט אינני רובוט כדי להוכיח את אנושיותם. גוגל מבטיחה שהפיתרון החדש שלה לא רק יקל על הגולשים אלא גם יקשה על הבוטים.

המנגנון החדש נסמך על משהו בסיסי הרבה יותר - ההתנהגות האנושית שלנו - כמו למשל התנועה הלא מדויקת של העכבר והזמן שלוקח ללחוץ. גוגל מציעה את הכלי לאתרים חיצוניים כווידג'ט אותו ניתן לשלב באתר.

בכל הנוגע למובייל, גוגל עובדת על מנגנון חלופי פשוט יותר שיתבסס על זיהוי תמונות של אובייקטים דומים.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ