האקרים פרו פלסטינים חדרו למאגר של חברה שאחראית על גניזת מסמכי מדינה

ארכיב 2000 אישרה כי התגלתה פריצה שבה הועתק מידע ממאגר של החברה; החברה הגישה תלונה במשטרה על הפריצה

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צילום: רויטרס

האקרים פרו-פלסטינים חדרו למאגר מידע של חברת ארכיב 2000, האחראית על ניהול אחסון המסמכים לגניזה של כל משרדי הממשלה וארגונים נוספים, כך דווח היום בגל"צ. בשיחה עם "הארץ" אישרו בחברה את הדיווח ומסרו כי הגישו תלונה במשטרה בנושא. בחברה הסבירו כי אתמול נודע להם שבוצעה תקיפה של גורם גורם פרו-פלסטיני. "מבדיקה ראינו שאכן היתה חדירה למסדי נתונים אבל לא נגרם כל נזק", מסרו בחברה.

באתר החברה מצויין כי היא מספקת גם שירותי סריקת מסמכים, אבל לטענתה היא מספקת שירותים אלה ללקוח יחיד, ולא בוצע שום העתקה של מסמכים מלאים.

מהמידע שבידיהם עולה כי אכן בוצעה העתקה של מידע משרת שמשמש מסד נתונים, אך ביקשו לציין כי לא מדובר בהעתקה של מסמכים, אלא של המקום שבו המסמכים הפיזיים נמצאים בתוך הארכיב. על פי אתר החברה, על לקוחותיה נמנים בין היתר בנק הפועלים, בנק מזרחי טפחות, רשות המסים והבנק הבינלאומי.

תגובת החברה המלאה: ביום ראשון, 1.2.2015, בשעות הערב, נודע לארכיב 2000 בע"מ-חברה בת של החברה העוסקת באספקת שירותי גניזת מסמכים וארכיב, כי בוצעה מתקפת סייבר על ידי גורם עוין פרו-פלסטיני כנגד מערכות המידע של ארכיב 2000.

מבדיקה שנערכה עם גילוי העניין עלה כי למערכות המידע של ארכיב 2000 ומסדי הנתונים שבהן לא נגרם כל נזק ואולם, כפי הנראה, חלק מקבצי המידע שבמסדי הנתונים הועתק על ידי הגורם העוין.

ארכיב 2000 הגישה תלונה בעניין לרשויות החוק. ארכיב 2000 ממשיכה בבדיקת האירוע.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ