טינדר להצלת ילדים באפריקה? יש כזאת אפליקציה. בערך

קומדי האקתון שהתקיים בסוף השבוע בתל אביב הפגיש בין מפתחים ליוצרים וקומיקאים שניסו לחבר בין הומור לטכנולוגיה עם אפליקציות כמו צ'ט שחוסם כל ניסיון לצאת מהפרנד-זון ומשחק להצלת ביבי מבג"ץ

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודד ירון

הטכנולוגיה מבטיחה כבר שנים להביא מזור לעולם, ואפליקציה חדשה שפותחה בישראל רק בסוף שבוע האחרון מציעה לכם לבחור את מי להציל תוך דפדוף רשימה של איזה ילדים אפריקאים בעלי עיניים גדולות ועצובות.

Saverr היא אפליקציה שלוקחת את הרעיונות העיצוביים של טינדר ומיישמת אותם על עולם הסיוע העולמי - כך שבזמן שאתם עסוקים בלא לצפות בחדשות על הפליטים באירופה ובחולות אתם יכולים לשקר לעצמכם שעשיתם משהו בלייק אחד. אבל כמובן שזה לא יהיה לזמן רב.

כמובן שמדובר באפליקציה הומוריסטית שבעיקר צוחקת עלינו ועל התרבות האינטסנט הדיגיטלית. "התגלגלנו מפארודיה על טינדר לסאטירה על העולם הראשון ביחד עם הומור שחור", סיפר ל"הארץ" אלון כרמי, מפתח משחקים תלמיד י"ב, והיוזם של "קומדי האקתון", שנועד לחבר בין טכנולוגיה לקומדיה.

האירוע שיזם עם דודתו ויוזמת הפצ'ה קוצ'ה בארץ, ענת ספרן, משך כמה עשרות מפתחים, שחקנים כמו איתי שגב ואלון נוימן וקומיקאים כמו אבי אטינגר ואסף הראל בסוף השבוע האחרון ל-WMN, מתחם עבודה חדש ליזמיות.

כשכרמי נשאל למה בעצם לחבר בין קומדיה לטכנולוגיה הוא נתלה באילנות גבוהים. "זו שאלה שאתה צריך לזרוק ליוצרים של Comedy Hack Day, ההאקתון האמריקאי שרץ כמה שנים וממנו גנבתי/השאלתי את הרעיון. לדעתי הם עשו את זה כי האינטרקטיביות של הטכנולוגיה המודרנית, כמו תוכן שמיוצר על ידי המשתמשים ובחירות שנם עושים, נותנים הרבה מקום לקומדיה שמתקשרת איתך כי אתה היוצר שלה, או לפחות היא עוברת דרכך ישירות".

Saverr, פרי פיתוחם של קבוצת BlackStreet Boys, שמורכבת מכרמי, השחקן אלון נוימן, אלון צרפי, אור בראל ולירן לין מ-onthebea.ch ועודד שרון.  היא גם האפליקציה הפעילה הראשונה שנולדה בהאקתון, אבל המשתתפים העלו ועבדו על עוד רעיונות רבים כמו Friendzone -  צ'אט אנונימי שמכריח אותך להישאר ב-friendzone אחרת אתה עף - כלומר, אם אתם מנסים למשל להחמיא למישהי על המראה החיצוני, או כל התייחסות למין תיחסמו מיד - רעיון שנראה יותר מועיל מקומי אחרי ביקור בגברים בפייסבוק.

רעיון אחר הוא אפליקציית גט ברסלב שכמובן פועלת בכל השבוע מלבד בשבת. היא תביא ברסלב מוביל לכל מקום שבו אתם נמצאים. אפליקציה אחרת שהוצגה צוחקת על תרבות ההאקתונים ומחוללת שמות להאקתונים.

אלון, סיכום מרגש לאירוע?

"Make funny stuff. ברצינות, הומור זה טוב. אני רוצה לראות עוד סטארטאפים שמשלבים הומור וקומדיה בתכנים שלהם, בין אם זה כתוב או נוצר בידי הגולשים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ