צוקרברג: פייסבוק מוסיפה כפתור "דיסלייק"

אחרי שנים שבהן הרשת נמנעה מלהוסיף את האלמנט, למרות בקשות חוזרות ונשנות, אמר אתמול מייסד ומנכ"ל הרשת כי בקרוב יגיע הכפתור לשלב הניסוי בקרב משתמשים

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודד ירון

מארק צוקרברג, מייסד פייסבוק, אמר כי הרשת החברתית נמצאת בשלבים מתקדמים של הוספת כפתור דיסלייק. צוקרברג אמר באירוע שאלות ותשובות במטה החברה במנלו פארק קליפורניה, כי הכפתור נמצא על סף מעבר לשלב ניסוי בידי משתמשים.

"אנשים שאלו אותי על כפתור ה'דיסלייק' זה שנים רבות", אמר צוקרברג. "אולי מאות אנשים שאלו על זה, והיום זהו יום מיוחד מפני שזה היום שבו אני זוכה להגיד שאנחנו עובדים על זה ואנחנו קרובים מאוד להתחיל בניסוי שלו".

פייסבוק נמנעה במשך שנים להוסיף את הכפתור, במה שנתפש כניסיון ליצור חוויה נעימה ולא מאיימת ככל האפשר. זאת למרות שרבים ניסו לקדם את האפשרות להוסיף כלי כזה לפייסבוק, כולל קבוצות מרובות חברים ברשת החברתית עצמה. צוקרברג אמר בעבר כי אין לפייסבוק כל כוונה לשלב כפתור דיסלייק ברשת החברתית, למרות שהחברה שקלה זאת.

אתרים רבים אחרים, כמו Reddit למשל, לא חששו להוסיף את האפשרות להצבעה שלילית, שמאפשרת גם להוריד את הדירוג של פוסטים. צוקרברג אמר כי אינו רוצה שהכפתור ישמש באותה דרך כמו ב-Reddit, אלא ישמש כדי להביע השתתפות בפוסטים עצובים שבהם לחיצה על לייק נראית חסרת רגישות.

"מה שאנחנו באמת רוצים להעניק הוא היכולת לבטא אמפתיה. ולא כל רגע הוא רגע חיובי. אם מישהו משתף משהו עצוב, כמו משבר הפליטים באירופה או בן משפחה שהלך לעולמו, זה יוצר אי נוחות לסמן 'לייק' לפוסט", אמר צוקרברג "ואני חושב שכן חשוב לתת לאנשים יותר אפשרויות חוץ מלייק".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ