עכשיו גם בישראל אפשר לקבוע מי ידאג לפרופיל הפייסבוק אחרי מותכם

פייסבוק הביאה לישראל את האפשרות לקבוע איש קשר לניהול הפרופיל במקרה והמשתמש מת. כך תגדירו מי יטפל במורשתכם הדיגיטלית

ורד שביט
אבק דיגיטלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג
ורד שביט
אבק דיגיטלי

בפברואר השנה הציגה פייסבוק לראשונה את האפשרות למנות איש קשר שיהיה אחראי למורשת הדיגיטלית שלנו ברשת החברתית. אחרי שהכלי הזה הגיע למשתמשים בארצות הברית, קנדה, אוסטרליה ומדינות נוספות, בשבוע שעבר הוא הפך זמין גם למשתמשים בישראל.

אותו איש קשר יהיה אחראי לטפל בחשבון שלנו אחרי מותנו, והוא אמנם לא יוכל להמשיך לנהל את הפרופיל שלנו כאילו דבר לא קרה, אבל כן ישנן כמה פעולות שהוא יוכל לבצע בפרופיל שלנו, כמו למשל, לכתוב סטטוס שיוצג בראש הטיימליין לאחר שהפרופיל יהפוך לפרופיל הנצחה, לשנות את תמונות הפרופיל וה-Cover ולהגיב לבקשות מחברים שלא היו מחוברים לפרופיל כשבעליו היה בחיים.

כאשר פייסבוק מקבלת הודעה על מותו של משתמש היא הופכת את הפרופיל לפרופיל הנצחה, שעד להכנסת האחראי על המורשת הדיגיטלית, היה מוביל להקפאה מוחלטת של הפרופיל.

אז איך מגדירים אחראי מורשת דיגיטלית?

הולכים להגדרות אבטחה (Security Settings) ורואים שמופיעה שם אפשרות חדשה - "איש קשר לענייני הנצחה" (Legacy Contact):  

צילום: ורד שביט

לוחצים על עריכה (Edit) ואז נפתחת האפשרות להוסיף את אחד מחברי/ות הפייסבוק (ניתן להחליף את איש הקשר אם רוצים):

צילום: ורד שביט

אחרי הבחירה הוא או היא יקבלו הרשאה לארכיון הנתונים (Data Archive Permission) על ידי סימון או אי סימון של התיבה הרלוונטית:

צילום: ורד שביט

לאחר הבחירה, קופצת האפשרות לשלוח הודעה לאדם שנבחר בתור איש המורשת וליידע אותו על בחירתו לתפקיד. במידה ומחליטים שלא לשלוח את ההודעה, האדם שנבחר לא יידע על מינויו עד לרגע שבו פייסבוק תקבל דיווח על המוות, הפרופיל יונצח ואיש הקשר יקבל הודעה מפייסבוק שהוא נכנס לתפקיד.

אמנם זהו לא פתרון אידיאלי, אבל הוא בהחלט צעד חשוב בכיוון הנכון: בין אם אתם רוצים שהארכיון שלכם יועבר הלאה לאיש/אשת הקשר או לא, ובין אם אתם רוצים שהחשבון שלכם יימחק לאחר מותכם או לא - זו ההזדמנות שלכם להביע את רצונכם.

שימו לב: זה בלתי הפיך. אם בחרתם שהחשבון יימחק - זה מה שיקרה לאחר מותכם. אם בחרתם שהארכיון לא יועבר הלאה, לאנשים הקרובים אליכם לא יהיו למשל, את כל התמונות שלכם מהשנים האחרונות. אם זו אכן הבחירה שלכם יש לכבד אותה, כמובן, אבל אני ממליצה לקבל את ההחלטה רק לאחר שההשלכות ברורות לכם.

מרגישים שהלכתם לאיבוד? אתם לא לבד. פייסבוק הוא עולם ומלואו בכל הקשור למוות, ולכן כתבתי פוסט שלם שיעשה לכם סדר בבלגן.

פורסם לראשונה באבק דיגיטלי

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ