האקר פרו-פלסטיני: פרצתי לאימייל האישי של ראש ה-CIA

ההאקר שתואר בידי הניו יורק פוסט כ"תלמיד תיכון סטלן" חשף מסמכים שנלקחו לטענתו מהחשבון של ג'ון ברנן במחאה על המצב הפלסטיני ותמיכת ארה"ב בישראל

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

האקר טוען כי הצליח לפרוץ לחשבון האימייל האישי של מנהל סוכנות הביון המרכזית (ה-CIA), ג'ון ברנן. התוקף האנונימי טען כי עשה זאת בכדי להביע תמיכה בפלסטינים ובמחאה על תמיכת ארה"ב בישראל.

ראש הסי-איי-אי, ג'ון ברנןצילום: אי–פי

התוקף פרסם מסמכים שהצליח לגנוב מהחשבון לטענתו, ובהם רשימה של כתובות אימייל של אנשי קשר של ברנן. ב-CIA מסרו כי העבירו את הנושא לטיפול הרשויות המתאימות, אבל לא היו מוכנים למסור פרטים נוספים. על פי דיווח בסי-אן-אן, השירות החשאי והאף-בי-איי פתחו בחקירת הפרשה.

התוקף טען כי גם הצליח לפרוץ לחשבון קומקאסט (ספקית תקשורת) של השר לביטחון המולדת, ג'ה ג'ונסון, והוא פרסם מידע שנראה כמידע אישי שלו.

ההאקר שוחח עם העיתון New York Post, שתיאר אותו כ"תלמיד תיכון סטלן". לחשבונו בטוויטר, @phphax, הוא העלה לינקים לקבצים שכללו, בנוסף לאנשי הקשר, גם רשומות של שיחות הטלפון של אבריל היינס, סגנית מנהל ה-CIA לשעבר וסגנית היועץ לביטחון לאומי של הבית הלבן כיום.

אחד המסמכים, שהגיע לטענת התוקף מחשבון האימייל של ברנן בחברת AOL, כולל רשימת אנשים ובהם בכירים במודיעין האמריקאי, לצד מספרי הביטוח הלאומי שלהם, אם כי הוא מחק את המספרים מהגרסה שפרסם בטוויטר. על פי המסמך, הרשימה היא מ-2009 או מוקדם יותר.  

לא ברור לאיזו מטרה ברנן עשוי היה לשמור מסמך כזה בחשבון המייל הפרטי שלו. עם זאת, כשאנשים מבקרים בבית הלבן ובמתקנים אחרים הם נדרשים לספק את מספרי הביטוח הלאומי שלהם. ייתכן שמדובר ברשימה של מוזמנים לבית הלבן בעת ששימש כיועצו של הנשיא ברק אובמה למלחמה בטרור - תפקיד אותו עזב ב-2013 לטובת תפקידו הנוכחי.

מומחי אבטחת מידע מזהירים מפני משלוח של מספרי ביטוח לאומי באימייל, וכמה חברות מציעות תוכנה שחוסמת אוטומטית אימיילים אם היא מזהה צירופי מספרים בפורמט האופייני למספרי ביטוח לאומי.

ההאקר אמר לניו יורק פוסט כי הוא השיג גם גרסה בת 47 עמודים של טופס הבקשה לקבלת סיווג ביטחוני של ברנן. המסמך מכיל מידע מפורט על עבודות קודמות, קשרים עם גורמי זרים, המצב הפיננסי ומידע אישי נוסף.

המסמך לא הועלה לחשבון שלו בטוויטר, ולא ברור אם פרסם אותו במקום אחר ברשת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ